Tuning REDAKCE

Fiat 500L už v říjnu (09.07.2012)

NOVINKY – Příznivci retro automobilů čekali Fiat 500 ve verzi kombi coby rozšířenou variantu malého hatchbacku. Místo něj se ale objevil minivan 500L a s ním i relativně hodně velká pětistovka, která rozhodně nemá absolutně nic společného s někdejší ikonou z minulého století. Fiat stejně jako Mini vychází vstříc „modernímu člověku“ a nabízí naprosto nový model s jemnými retro  prvky. A stejně jako Mini Countryman u zákazníků boduje. Už nyní se Fiat těší přízni zájemců, kteří si chtějí novinku koupit.

Fiat začne novinku prodávat už v říjnu. V červenci přitom už akceptuje objednávky. Právě letos v červenci je to navíc pět let, kdy se fenomenální moderní pětistovka začala prodávat. Během týdne byla vyprodána celková produkce na rok 2007. Model 500L nebude mít stejný osud, přesto se bude prodávat ve více než stovce zemí po celém světě.

Pětisedadlový 500L (L zde znamená Large – tedy velký) patří do segmentu B, tedy do praktických vozů MPV. Výrobce zdůrazňuje, že pětistovka neztrácí šik a styl pro velkoměsto. Rivalem má být pro Ford B-Max a Opel Meriva. Malé MPV tak nadchne kompaktními rozměry 4,140 metrů délky, 1,78 metrů šířky a 1,66 metrů výšky. Je tedy o 0,6 metru delší než třídveřová varianta pětistovky.

Ve srovnání s Mini Countryman je ale také o 32 milimetrů delší a 99 milimetrů vyšší. Robustní vzhled Countrymana ubírá modelu 500L pouze šířka, zde je Mini o 9 milimetrů širší. Výrobce slibuje, že se do interiéru naskládá pět lidí měřících dva metry s pěti kufry. Zavazadlový prostor nabízí objem 400 litrů.

V Evropě se Fiat 500L bude profilovat třemi motory. Chybět nebude 0,9 litrový dvou válcový TwinAir o výkonu 105 koní či 1,4 litrový benzínový agregát o výkonu 95 koní. Zastánci dieselu budou moci sáhnout po 1,3 litrovém motoru s výkonem 85 koní.

Nový model Fiatu se bude vyrábět v závodě Zastavy v Kragujevaci v Srbsku. Už brzy bychom se měli dočkat také off-road verze 500X (ve videu a fotografiích níže) a verze se sedmi sedadly.

Kalkulátor povinného ručení.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Fiat 500L už v říjnu

 

Fiat 500L už v říjnu

 

Fiat 500L už v říjnu

 

Fiat 500L už v říjnu

 

Fiat 500L už v říjnu

 

Fiat 500L už v říjnu

 

Fiat 500L už v říjnu

 

Fiat 500L už v říjnu

 

Fiat 500L už v říjnu

 

Fiat 500L už v říjnu

 

Fiat 500L už v říjnu

 

Fiat 500L už v říjnu

 

Fiat 500L už v říjnu

 

Fiat 500L už v říjnu

 

Fiat 500L už v říjnu

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek