Tuning REDAKCE

Fiat odhalil 500L – malé kombi (03.02.2012)

NOVINKY – Pokud bychom zveřejnili komentář, začali bychom tento článek tím, že se v Itálii zbláznili, promarnili příležitost, nadýchali se příliš čerstvého vzduchu v průsmycích závodu Mille Miglia anebo prostě měli jen špatný den. Fiat 500L totiž absolutně postrádá to, co nabídl klasický kompakt. Jenže tento článek není komentářem, takže začneme objektivně: Automobilka Fiat představila praktickou verzi Fiatu 500 s označením L. Premiéra se uskuteční v březnu na ženevském autosalonu.

Fiat zveřejnil první fotografie malého kombi už nyní. Označení 500L znamená velký – Large. Model rozšiřuje řadu modelu 500, 500C a 500 Abarth.

Ač to na první pohled vypadá, že pětistovka L sdílí komponenty s Pandou, její základnou se stal podvozek z Punta. Novinka tak měří 4,13 metrů na délku, 1,78 metrů na šířku a 1,66 metrů na výšku. Je o 59 centimetrů delší než třídveřová varianta.

Italský výrobce tvrdí, že nová větší pětistovka nabídne místo MPV v kombinaci s pocitem jízdy v malém SUV. To nemůžeme zatím z fotografií posoudit. Můžeme ovšem popsat design, který nabízí obdobnou linii střechy, jakou najdeme na novém modelu Panda. Přední světla jsou protáhlou variantou klasických světel z modelu 500 a 500C. Zadní světla si italští návrháři vypůjčili zcela beze studu od Mini a jejich konceptu Paceman.Svou roztomilou tvář model 500L ztratil kvůli přednímu spoileru a netradičně provedeným „vousům“ u předního znaku.

Podle dostupných informací jde o sériovou verzi. Fiat ji chce prodávat už na konci tohoto roku. Bude se vyrábět v srbském závodě v Kragujevaci.

Vyberte si z nabídky homologovaného denního svícení.

-jj-
Foto: Archiv


 

Fiat odhalil 500L – malé kombi

 

Fiat odhalil 500L – malé kombi

 

Fiat odhalil 500L – malé kombi

 

Fiat odhalil 500L – malé kombi

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek