Tuning REDAKCE

Fiat odhalil 500L – malé kombi (03.02.2012)

NOVINKY – Pokud bychom zveřejnili komentář, začali bychom tento článek tím, že se v Itálii zbláznili, promarnili příležitost, nadýchali se příliš čerstvého vzduchu v průsmycích závodu Mille Miglia anebo prostě měli jen špatný den. Fiat 500L totiž absolutně postrádá to, co nabídl klasický kompakt. Jenže tento článek není komentářem, takže začneme objektivně: Automobilka Fiat představila praktickou verzi Fiatu 500 s označením L. Premiéra se uskuteční v březnu na ženevském autosalonu.

Fiat zveřejnil první fotografie malého kombi už nyní. Označení 500L znamená velký – Large. Model rozšiřuje řadu modelu 500, 500C a 500 Abarth.

Ač to na první pohled vypadá, že pětistovka L sdílí komponenty s Pandou, její základnou se stal podvozek z Punta. Novinka tak měří 4,13 metrů na délku, 1,78 metrů na šířku a 1,66 metrů na výšku. Je o 59 centimetrů delší než třídveřová varianta.

Italský výrobce tvrdí, že nová větší pětistovka nabídne místo MPV v kombinaci s pocitem jízdy v malém SUV. To nemůžeme zatím z fotografií posoudit. Můžeme ovšem popsat design, který nabízí obdobnou linii střechy, jakou najdeme na novém modelu Panda. Přední světla jsou protáhlou variantou klasických světel z modelu 500 a 500C. Zadní světla si italští návrháři vypůjčili zcela beze studu od Mini a jejich konceptu Paceman.Svou roztomilou tvář model 500L ztratil kvůli přednímu spoileru a netradičně provedeným „vousům“ u předního znaku.

Podle dostupných informací jde o sériovou verzi. Fiat ji chce prodávat už na konci tohoto roku. Bude se vyrábět v srbském závodě v Kragujevaci.

Vyberte si z nabídky homologovaného denního svícení.

-jj-
Foto: Archiv


 

Fiat odhalil 500L – malé kombi

 

Fiat odhalil 500L – malé kombi

 

Fiat odhalil 500L – malé kombi

 

Fiat odhalil 500L – malé kombi

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek