Tuning REDAKCE

Fiat rozšíří základu modelu 500 (16.08.2011)

NOVINKY – Fiat se chlubí úspěchem nové pětistovky, díky čemuž vymýšlí, jak zvýšit atraktivitu modelu rozšířením modelových variant. Autoweek zveřejnil první informace ze zákulisí a podle všeho se nové modely netýkají jen Mini Cooperu, ale výrazné změny zasáhnou i malou tradiční pětistovku. Kromě Abarthu a kabrioletu se tak v budoucnu setkáme i s crossoverem.

Ze všeho nejdříve se ale na trhu objeví model 500 BEV, který jsme viděli na autosalonu v Detroitu minulý rok. Jde o elektrický model a bude se prodávat už příští rok. Elektrická verze pětistovky vyvinul Chrysler ve svém Technickém centru v Auburn Hills. Spolupráce Fiatu s Chryslerem tak už nese své ovoce. Elektro pětistovka bude využívat baterií lithium-ion od Samsungu a Bosche.

Sergion Marchionne, CEO Fiatu, se nechal slyšet, že cena elektro modelu bude dvakrát vyšší než u standardu, tedy kolem šesti set tisíc. Podle všeho bude vyrobeno jen několik kusů, neboť na každém z nich bude údajně Fiat prodělávat. Image značky dle Machionneho stoupne, i když elektrický pohon nebude v tuto chvíli výdělečnou komoditou.

Zprávy ze zákulisí hovoří o dalších dvou modelech. Prvním z nich je malý kombík, který nabídne více prostoru především v nákladovém prostoru. Tento model byl údajně již schválen vedením automobilky a chystá se pro výrobu. Informace, kdy se na trhu objeví, ale zatím nemáme.

Mnohem zajímavější je informace o připravovaném pětidveřovém crossoveru. Po vzoru Mini Countryman údajně Fiat přemýšlí o terénní verzi Fiatu 500. Údajně crossover uvidíme už příští rok v Ženevě na autosalonu. Má být větší, ale stále má mít DNA malého legendárního vozu.

Na výsledek si musíme počkat, nejen Audi a BMW nás zahlcuje modely, Fiat chystá silnou ofenzívu i u modelů, u kterých bychom to nečekali.

Posviťte si na cestu žárovkami Osram za nejlepší cenu na internetu.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Fiat rozšíří základu modelu 500

 

Fiat rozšíří základu modelu 500

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek