Tuning REDAKCE

Fiat Strada do Evropy (30.01.2012)

NOVINKY – Fiat v tomto týdnu začne na domácím trhu v Itálii prodávat nový model s názvem Strada. Malý pickup Strada je přitom druhým nejprodávanějším vozem po Ducatu na světě. Jen v roce 2011 se ho prodalo 127 800 kusů. Pro evropské zákazníky je ovšem novinkou, vyrábí se totiž v závodě společnosti FIASA v Betimu v Brazílii.

Automobil je v první řadě doporučen pro podnikatele a soukromé řemeslníky. Bude se prodávat ve třech různých verzích: Working, Trekking a Adventure. Zákazníci budou moci volit mezi verzí se dvěma sedadly a malou kabinou nebo verzí s velkou kabinou se čtyřmi sedadly. Variant bude podle Fiatu ale ještě více.

Italská automobilka sází nejvíce na model Adventure s pohonem všech čtyř kol. Díky vysokému podvozku a rozšířeným blatníkům se bude líbit i zákazníkům, kteří by si pickup nikdy předtím nekoupili. Tato verze také nabízí nový elektronický diferenciál s názvem E-Locker a patnácti palcová kola s pneumatikami o rozměrech 205/65.

Fiat Strada měří na délku 4 409 mm a na šířku 1 664 mm (verze Adventure pak 4 457 mm délky a 1 740 mm šířky). Rozvor kol se může pochlubit délkou 2 718 mm.

Hmotnost nákladu včetně pasažérů může být o 630 do 705 kilogramů v závislosti na verzi. Vůz je relativně slabý, Fiat pod kapotou instaluje naftový 1,3 litrový Multijet, který nabízí 95 koní výkonu a 200 Nm točivého momentu. Kombinovaná spotřeba se ovšem pohybuje kolem 5,3l/100km.

V Itálii ceny začnou na 12 900 eurech za pracovní verzi Working (na fotografii červená). Nejdražší verze Adventure pak zájemce vyjde na 16 000 euro. Zatím nevíme, jestli se Strada bude dovážet do České republiky.

Nebrzděte nadoraz - brzové kotouče Zimmermann pro Vaše bezpečí.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Fiat Strada do Evropy

 

Fiat Strada do Evropy

 

Fiat Strada do Evropy

 

Fiat Strada do Evropy

 

Fiat Strada do Evropy

 

Fiat Strada do Evropy

 

Fiat Strada do Evropy

 

Fiat Strada do Evropy

 

Fiat Strada do Evropy

 

Fiat Strada do Evropy

 

Fiat Strada do Evropy

 

Fiat Strada do Evropy

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek