Tuning REDAKCE

Focus RS od GGR (21.08.2009)

TUNING – Ford všeobecně nebývá často upravovaným vozem. Tedy pokud si odmyslíme model Mustang. Evropské verze modelů stojí v porovnání například s vozy Volkswagen v pozadí. Přitom i Ford vyrábí výkonné stroje, jimž vévodí Ford Focus RS. První z firem, které se začaly o druhou generaci Fordu Focus RS zajímat, je specialista na Fordy Graham Goode Racing – GGR. Ti se pustili do úprav přeplňovaného 2,5 litrového agregátu, který má v sériové verzi výkon 300 koní, který je přenášen přes šestistupňovou manuální převodovku na přední kola.

Inženýrům v Graham Goode Racing výkon 300 koní nestačil. Přeprogramovali ECU a dalšími úpraavami se nezabývali. Jak ale sami naznačují, zatím. Výsledkem je o 40 koní vyšší výkon při 5 600 ot./min. Maximální točivý moment byl zvýšen na 538 Nm při 3 100 ot./min. GGR zatím nezveřejnili žádné údaje o zrychlení a maximální rychlosti upraveného RS.

Úprava je určena zejména pro britské zákazníky, kde je Focus RS vedle Octavie RS velmi oblíbeným vozem. Cena za  navýšení výkonu vyjde zájemce na 435 liber s garancí na dvanáct měsíců nebo ujetí 30 tisíc mil.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

 

Focus RS od GGR

 

Focus RS od GGR

 

Focus RS od GGR

 

Focus RS od GGR

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek