Tuning REDAKCE

Focus RS od Loder 1899 (30.10.2009)

TUNING – I člověk neznalý tuningu pochopí, že se jedná o velmi atraktivní záležitost. Ford Focus RS je pravým ostrým hatchbakem. Ve verzi ST je Focus dobrý, s přídomkem RS však boří veškeré zábrany a přesvědčuje i zákazníky, kteří by za normálních okolností sáhli po některém z typických sporťáků. Mohou za to i křiklavé barvy, zpracování a především výkon. Ten má v základu 300 koní. Společnost Loder1899 se však pustila do částečně riskantního podniku a zvýšila výkon na 345 koní.

Na vůz s pohonem předních kol je výkon 300 koní dostačující. Navíc Focus RS není extrémně těžký. Ve výsledku tak máme zabijáka, kterého lze koupit už s takovými vlastnostmi v sériové verzi. Jenže německá firma Loder1899 je ostříleným hráčem na trhu a jejich sportovní balíček obsahuje vše, co by mělo udělat z Focuse RS ještě zajímavější záležitost.

Pokud se podíváme do motorového prostoru, všimneme si nového vzduchového filtru. Jenže to je asi tak vše, co na 2,5 litrovém pětiválci poznáme. Další úprava se totiž dotkla výfuku, který je kompletně vyměněn. Společnost Loder1899 tak slibuje, že ze zvuku výfuku budou mít těžkou hlavu nejen přátelé, ale především sousedé a ostatní účastníci silničního provozu. Díky zásahu do elektroniky dostala firma z vozu výkon 345 koní. Bohužel už se nechlubí, co toto navýšení udělá s maximální rychlostí a zrychlením z nuly na stovku.

Upravovat Focus RS v exteriéru je přinejmenším drzost vůči tvůrcům. Osobitý rally styl je zde na místě. To ví i německá tuningová firma, proto pouze vůz obula do nových dvaceti palcových kol, které opatřila jemnou zelenou linkou. V případě jiné barvy karoserie se změní i barva na kolech. Vůz je celkově snížen o 35mm. Brzdy zůstaly sériové.

Cenu úpravy jsme nezjistili.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Focus RS od Loder 1899

Focus RS od Loder 1899

Focus RS od Loder 1899

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek