Tuning REDAKCE

Ford chystá výkonný litrový motor (23.02.2012)

NOVINKY – V poslední dekádě se mezi veličiny výběru zákazníků dostal i výkon. Ač tomu dříve tak nebylo, automobilky se předhánějí v tom, která nabídne vyšší výkon u svého vozu. 150 koní je v případě manažerského sedanu ostuda. Automobilky šroubují výkon i u malých motorů. Čtyřválec 1,2 TSI od Volkswagenu tak umí 105 koní. Ford nyní ale přichází s velmi atraktivní zprávou: nový jedno litrový tříválec EcoBoost nabídne 177 koní!

Dlouhou cestu za výkonem a současným snižováním emisí CO2 si naplánovala každá automobilka jinak. Ford využívá dostupných technologií, jako je přeplňování nebo přímé vstřikování, Výsledkem je 1,0 litrový agregát o výkonu 123 koní.

Jak už jsme ale prozradili výše, Ford chystá překvapení v podobě přeplňovaného agregátu o výkonu 177 koní. „Je to malé, ale možné,“ řekl Gunnar Herrmann z Fordu britskému časopisu Autocar.

Ford na výkonné verzi už pracuje a podle všeho bude pracovat s elektrickým kompresorem a klasickým turbem. Podle všeho se nový motor objeví ve sportovních variantách Fiesty a Focusu.

Hermann také prozradil, že klasický 1,0L Ecoboost, který je dostupný ve dvou typech s 99 a 124 koňskými silami, postupně nahradí 1,6 litrové motory, které dnes Ford používá ve svých modelech.  „Víme, že u některých zákazníků narazíme, když jim místo 1,6ky nabídneme litrový agregát. Stěžovat si ale budou jen do té doby, než ho nezkusí,“ dodal Hermann.

Vyberte si z rozsáhlé nabídky náhradních dílů na všechny vozy.


-jj-
Foto: Archiv


 

Ford chystá výkonný litrový motor

 

Ford chystá výkonný litrový motor

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek