Tuning REDAKCE

Ford Edge of the World (17.07.2007)

Ford Edge of the WorldTUNING – Ford Edge je stejně jedinečným vozem jako nové Mondeo. Ford zaútočil na smysly američanů i evropanů takovým způsobem, že oba vozy jsou velkou konkurencí pro ostatní automobilky jako je BMW nebo Mercedes. Edge se prodává jen v Americe a nyní se dostal do rukou tuningové firmy H&R, která si pohrála s nastavením vozu a výrazem, který přiláká další zákazníky.

Proč se ovšem celý projekt nazývá Edge of the World? Nápad udělat světový rekord byl zrozen v srpnu loňského roku na Nürburgringu. Po vypadnutí Porsche 911 GT3 týmu Alzen Motorsport, který sponzoruje právě H&R, již ve druhém kole závodu se týmový šéf Jürgen Alzen a marketingový ředitel H&R Hardy von der Brake pustili do diskuse na téma jak lépe demonstovat technologie, které jsou přenášeny z motorových sportů do vývoje sportovních podvozkových komponentů.

Začaly tvrdé práce na automobilu, který mohl ukázat, jak využití sportovních dílů dokáže ovlivnit jízdu vozu, který je určen spíše pro rodinu než na závodní tratě. Sportovní pružiny a tlumiče, speciální nastavení kol a také velký rozměr kol udělaly s dynamikou vozu své. Dvaadvaceti palcové elektrony však plní také estetickou funkci. Jde o kola OZ Giotti 3, která obouvají pneumatiky Pirelli Scorpion Zero Asimmetrico 295/30R22. Díky této kombinace se vůz stává svalnatým atletem, který je výborný nejen na dálnice kolem pacifického pobřeží, ale také do rušných ulic New Yorku.

Pokud Vám barva přijde povědomá, tak je to jasná oranžová barva Gemballa. Známe ji už z Porsche GT. Na bocích si lze všimnout grafik, které mají oživit vzhled vozu. Černá kapota pak přibližuje vůz k závodním dokům. Na střeše najdeme exkluzivní panoramatické sklo.

Interiér je vybaven nejmodernějšími technologiemi a hi-fi sestavou. Stejně jako v exteriéru i zde se doplňují luxusní materiály oranžové, hliníkové a černé barvy.

Cena vozu nebyla stanovena. Stejně tak se firma nevyjadřuje, zda nějakého rekordu vůbec dosáhla.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Ford Edge of the World

 

Ford Edge of the World

 

Ford Edge of the World

 

Ford Edge of the World

 

Ford Edge of the World

 

Ford Edge of the World

 

Ford Edge of the World

 

Ford Edge of the World

 

Ford Edge of the World

 

Ford Edge of the World

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek