Tuning REDAKCE

Ford Mustang GT (02.06.2004)

loga/autoklubFord Mustang se znovu chystá ukořistit americká srdce

Od dramatického představení v roce 1964 byl Ford Mustang ikonou amerického stylu, ukořisťující srdce automobilových příznivců na celém světě. Agresivní tvary svalnatého hřebce si stále drží svou cenu i na současném trhu. Je až s podivem, že se dědictví slavného odkazu Mustangu chopil Ford až teď. Pro rok 2005, Ford kombinuje totiž v novém modelu nejnovější technologie a moderní řešení se všemi znaky, které dělají Mustanga Mustangem – odvážný styl, silný motor a silné vzrušení z pohonu zadních kol.

fotogalerie/mustang_gt/10s

Jako divocí koně na otevřené pláni se Mustang vždy prohání na silnicích neomylně vyzařující hrubou silou. Ford Mustang nové generace nabízí čistý, současný design s kořeny ve vlastním neochvějném dědictví. To je směr, kterým se ubírá: přímý, poctivý a nadevše autenticky americký.

Mustang vychází z designu konceptu, který uchvátil srdce mnoha návštěvníků různých autoshow. Ford signalizoval, že hodlá tento americký muscle car sériově vyrábět. V současné době je již jisté, jak bude sériová verze vypadat. Mustang nové generace má agresivní tvary, které automobil dávají do pohybu, i když zrovna stojí.

fotogalerie/mustang_gt/11sInteriér vozu bere dech. Mísí se zde pocity luxusu ve sportovním provedení. Hliníkové panely tvořící přístrojovku zaujmou i konzervativního řidiče. Zejména pak tachometr a otáčkoměr, které lemují chromované prstence a vytváří dokonalý pocit při pohledu na zvyšující se rychlost. Mustang disponuje konfigurací barevného podkladu tlačítek a přístrojů. Majitelé nového Mustangu tak mohou měnit podsvětlené elementy ve 125 barevných provedeních ke zlepšení své nálady, k zosobnění svého stylu nebo jen tak kvůli rozmaru nebo pocitu volnosti.

fotogalerie/mustang_gt/13s

V retrospektivním obalu je uložen 4.6 litrový osmiválec, který vládne 300 koňskými silami. Do vozu se montuje pouze pětistupňová převodovka s možností jak manuálu tak automatu. Nový Mustang je první sériovka, která dosahuje výkonu 300 koní. Dříve jí dosahovaly jen speciály Cobra nebo modely Boss. Díky celo hliníkové konstrukci, Mustangův osmiválec váží o pětasedmdesát liber méně než porovnatelný motor s železnou konstrukcí. Tento motor má také výkon o čtyřicet koní větší než současný model. Nový Mustang má tak v sobě o padesát procent síly než osmiválec o 289 kubických palců uložený pod kapotou modelu z roku 1964.

Jízda s novým Mustangem by měla zaručovat komfort díky tlumičům McPherson a zavěšení kole ve tvaru obráceného „L“. To má dle výrobce zajistit přesnější řízení v zatáčkách a lepší ztotožnění se řidiče s vozem. Také zadní náprava byla postupně za posledních čtyřicet let vyvíjena a nový Mustang má být mnohem jistější na silnici.

fotogalerie/mustang_gt/16sStandardem jsou kotoučové brzdy na všech kolech. Mustang disponuje 12,4 palcovými děrovanými kotouči na předních a 11,8 palcovými děrovanými kotouči na zadních kolech. To znamená větší rotaci kotoučů a zvýšení brzdného účinku. Tomu všemu napomáhá systém ABS.

Nový Mustang je vozem, který v sobě spojuje nejmodernější technologie a kouzlo dokonalých tvarů. Nový Mustang je právoplatným dědicem a bezesporu dokáže znovu obnovit slávu vozů, které znamenaly a znamenají mnoho nejen pro Američany.

 

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázku Fordu Mustang GT 

     

 

Další fotografie naleznete ZDE

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek