Tuning REDAKCE

Ford překvapuje - FPV Cobra (11.10.2007)

Ford překvapuje - FPV CobraTUNING – Australská pobočka auto mobilky Ford zahájila výrobu modelu FPV Cobra, který je postaven na základně FPV Falcon. S pracovním názvem Boss 302 – ne kvůli motoru, ale kvůli výkonu 302 kW, vyráží k australským zákazníkům s balíčkem, který slibuje supersedan s dravčími vlastnostmi. Pod kapotou je 5,4 litrový osmiválec s výkonem 404 koní. Šestistupňová převodovka pohání zadní kola. To už je zajímavé náčiní pro jinak znuděné Australany.

O vozech FPV je známo, že se v Austrálii objevují již od roku 1972 díky modelu XA. Další řady XK-XP a XR-XY byly stejně jako XA postaveny na základě amerických Fordů. Ovšem na první pohled je australská verze mnohem kvalitnější a podle věrných fandů Fordu, dokonce lepší.

Ford FPV Cobra lze poznat podle bílého lakování a modrých rychlých pruhů na kapotě a střeše. Všechny modely obouvají devatenácti palcové elektrony, jsou vybaveny brzdami Brembo a v interiéru najdeme ve většině případů kvalitní kožené čalounění. Novinkou u Cobry je také podvozek R-Spec.

Vyrobeno bude 400 sedanů, které vyjdou na 65 110 dolarů a 100 pick-upů, které s cenou začnou na 61 200 dolarech. Vozy se budou prodávat pouze v Austrálii.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Ford překvapuje - FPV Cobra

 

Ford překvapuje - FPV Cobra

 

Ford překvapuje - FPV Cobra

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek