Tuning REDAKCE

Ford překvapuje - FPV Cobra (11.10.2007)

Ford překvapuje - FPV CobraTUNING – Australská pobočka auto mobilky Ford zahájila výrobu modelu FPV Cobra, který je postaven na základně FPV Falcon. S pracovním názvem Boss 302 – ne kvůli motoru, ale kvůli výkonu 302 kW, vyráží k australským zákazníkům s balíčkem, který slibuje supersedan s dravčími vlastnostmi. Pod kapotou je 5,4 litrový osmiválec s výkonem 404 koní. Šestistupňová převodovka pohání zadní kola. To už je zajímavé náčiní pro jinak znuděné Australany.

O vozech FPV je známo, že se v Austrálii objevují již od roku 1972 díky modelu XA. Další řady XK-XP a XR-XY byly stejně jako XA postaveny na základě amerických Fordů. Ovšem na první pohled je australská verze mnohem kvalitnější a podle věrných fandů Fordu, dokonce lepší.

Ford FPV Cobra lze poznat podle bílého lakování a modrých rychlých pruhů na kapotě a střeše. Všechny modely obouvají devatenácti palcové elektrony, jsou vybaveny brzdami Brembo a v interiéru najdeme ve většině případů kvalitní kožené čalounění. Novinkou u Cobry je také podvozek R-Spec.

Vyrobeno bude 400 sedanů, které vyjdou na 65 110 dolarů a 100 pick-upů, které s cenou začnou na 61 200 dolarech. Vozy se budou prodávat pouze v Austrálii.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Ford překvapuje - FPV Cobra

 

Ford překvapuje - FPV Cobra

 

Ford překvapuje - FPV Cobra

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek