Tuning REDAKCE

Ford S-Max od Loder1899 (26.09.2007)

Ford S-Max od Loder1899TUNING – Anna Scharl je tento rok Playmate známého Oktoberfestu. Firma Loder 1899 ji využila k nafocení nové úpravy Fordu S-Max. Dvaadvacetiletá modelka však byla tak S-Maxem nadšena, že se rozhodla, že v něm pojede na Oktoberfest. Fotografie byly pořízeny v bavorských Alpách.
 
Sexy, pohledný a rychlý, to zrovna nejsou slova pro popis rodinného vozu. Ford S-Max takový opravdu není, i když pod rukama designérů z firmy Loder1899 rozkvetl do zajímavé verze. MPV od Fordu odlehčuje robustnost karoserie a v úpravě nabízí nový aerodynamický kit složený ze spolerů, bočních prahů, které jsou vyrobeny z karbonu.

Loder1899 vybavil vůz novými dvaceti palcovými koly, která jsou dostupná v několika barevných variantách. Vůz byl snížen o 35 milimetrů.

Nezůstalo však jen u vzhledu. Pod kapotou se dieselový agregát rozrostl o několik koňských sil, přesněji o 25. Celkově tak zvýšení výkonu mapují čísla ze 140 na 165 koní a ze 130 na 155 koní u slabší verze. U 2,5 litrového turba se zástavbou nového výfukového systému zvýšil výkon z 220 na 270 koní.

Za výfukový systém včetně sportovního katalyzátoru, který zvýší výkon o 30 koní, zaplatí zájemce 2 015,55 euro. Za zásah do řídící jednotky a další úpravy motoru zaplat 1 158,55 euro. Nový podvozek se snížením o 35 mm přijde na 190,91 euro. Aerodynamický kit vyjde dle nastavení od 150 eur za boční žábry do 530 euro za sadu čtyř nástavců spojlerů.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Ford S-Max od Loder1899

 

Ford S-Max od Loder1899

 

Ford S-Max od Loder1899

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek