Tuning REDAKCE

Ford S-Max od Loder1899 (26.09.2007)

Ford S-Max od Loder1899TUNING – Anna Scharl je tento rok Playmate známého Oktoberfestu. Firma Loder 1899 ji využila k nafocení nové úpravy Fordu S-Max. Dvaadvacetiletá modelka však byla tak S-Maxem nadšena, že se rozhodla, že v něm pojede na Oktoberfest. Fotografie byly pořízeny v bavorských Alpách.
 
Sexy, pohledný a rychlý, to zrovna nejsou slova pro popis rodinného vozu. Ford S-Max takový opravdu není, i když pod rukama designérů z firmy Loder1899 rozkvetl do zajímavé verze. MPV od Fordu odlehčuje robustnost karoserie a v úpravě nabízí nový aerodynamický kit složený ze spolerů, bočních prahů, které jsou vyrobeny z karbonu.

Loder1899 vybavil vůz novými dvaceti palcovými koly, která jsou dostupná v několika barevných variantách. Vůz byl snížen o 35 milimetrů.

Nezůstalo však jen u vzhledu. Pod kapotou se dieselový agregát rozrostl o několik koňských sil, přesněji o 25. Celkově tak zvýšení výkonu mapují čísla ze 140 na 165 koní a ze 130 na 155 koní u slabší verze. U 2,5 litrového turba se zástavbou nového výfukového systému zvýšil výkon z 220 na 270 koní.

Za výfukový systém včetně sportovního katalyzátoru, který zvýší výkon o 30 koní, zaplatí zájemce 2 015,55 euro. Za zásah do řídící jednotky a další úpravy motoru zaplat 1 158,55 euro. Nový podvozek se snížením o 35 mm přijde na 190,91 euro. Aerodynamický kit vyjde dle nastavení od 150 eur za boční žábry do 530 euro za sadu čtyř nástavců spojlerů.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Ford S-Max od Loder1899

 

Ford S-Max od Loder1899

 

Ford S-Max od Loder1899

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek