Tuning REDAKCE

G-Power rychlejší než M3 (14.07.2009)

TUNING – Zatímco automobilky neustále představují nové modely vozů, některé tuningové firmy tak flexibilní nejsou a raději pracují na starších modelech k absolutní dokonalosti. Typickým příkladem může být společnost G-Power, která udělala starou M3 od BMW rychlejší než je ta nová. Zrovna u M3 je to celkem jedno, protože i na trhu ojetin jsou neuvěřitelně drahé. Přesto ale může být model BMW M3 E46 velmi zajímavý, pokud na něm zapracovali vývojáři od G-Power.

Víme, že společnost vytvořila systém přeplňování G-Power SK I, který  z 3,2 litrového agregátu o výkonu 343 koní dostal výkon 450 koní. Také si vzpomeneme na brutální úpravu o výkonu 550 koní zástavbou pětilitrového desetiválce z modelu M5. Šílené, ale ne nemožné. Jedna M3 po planetě s tímto motorem jezdí. Ovšem vývoj jde kupředu a G-Power připravil lahůdku v podobě nového výrobku založeném na kompresorech od společnosti ASA.

Model E46 s novým systémem dokáže vyvinout sílu 450 koní. Navíc G-Power nenabízí tuto možnost jen pro M3, ale také pro model Z4M. Za velmi dojemným výkonem stojí nový kompresor ASA TM I 20. Ten dokážu vozu přidat 107 koňských sil a zajistit tak zrychlení na 200 km/h za 14,7 vteřin. A to není špatné na vůz, který byl představen před téměř deseti lety. A navíc s tímto výkonem předčí i současný model osmiválcem o výkonu 420 koní. Ten z nuly na dvě stě sprintuje za 15,8 vteřin.

U motoru ovšem jen nezůstalo. V G-Power připravili také nová kola, podvozek a výfukový  systém. Správně tušíte, že exteriéru si ani nevšimli. Základem jsou tak 20 palcová kola Silverstone Diamond obutá v pneumatikách Michelin. Tato kola zajišťují výdrž i v rychlostech přes 300 km/h. Pneumatiky mají rozměry 245/30 vepředu a 285/25 vzadu. Podvozek je typ RS od G-Power a je nastaven pro maximální efektivitu. Zadní díl výfuku zajišťuje vozu nezaměnitelný zvuk a design.

A cena? Za podvozek 1 205 euro, za kola 4 422 euro, za výfuk 1 079 euro a za zvýšení výkonu 10 495 euro.
-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

G-Power rychlejší než M3

 

G-Power rychlejší než M3

 

G-Power rychlejší než M3

 

G-Power rychlejší než M3

 

G-Power rychlejší než M3

 

G-Power rychlejší než M3

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek