Tuning REDAKCE

G-Power rychlejší než M3 (14.07.2009)

TUNING – Zatímco automobilky neustále představují nové modely vozů, některé tuningové firmy tak flexibilní nejsou a raději pracují na starších modelech k absolutní dokonalosti. Typickým příkladem může být společnost G-Power, která udělala starou M3 od BMW rychlejší než je ta nová. Zrovna u M3 je to celkem jedno, protože i na trhu ojetin jsou neuvěřitelně drahé. Přesto ale může být model BMW M3 E46 velmi zajímavý, pokud na něm zapracovali vývojáři od G-Power.

Víme, že společnost vytvořila systém přeplňování G-Power SK I, který  z 3,2 litrového agregátu o výkonu 343 koní dostal výkon 450 koní. Také si vzpomeneme na brutální úpravu o výkonu 550 koní zástavbou pětilitrového desetiválce z modelu M5. Šílené, ale ne nemožné. Jedna M3 po planetě s tímto motorem jezdí. Ovšem vývoj jde kupředu a G-Power připravil lahůdku v podobě nového výrobku založeném na kompresorech od společnosti ASA.

Model E46 s novým systémem dokáže vyvinout sílu 450 koní. Navíc G-Power nenabízí tuto možnost jen pro M3, ale také pro model Z4M. Za velmi dojemným výkonem stojí nový kompresor ASA TM I 20. Ten dokážu vozu přidat 107 koňských sil a zajistit tak zrychlení na 200 km/h za 14,7 vteřin. A to není špatné na vůz, který byl představen před téměř deseti lety. A navíc s tímto výkonem předčí i současný model osmiválcem o výkonu 420 koní. Ten z nuly na dvě stě sprintuje za 15,8 vteřin.

U motoru ovšem jen nezůstalo. V G-Power připravili také nová kola, podvozek a výfukový  systém. Správně tušíte, že exteriéru si ani nevšimli. Základem jsou tak 20 palcová kola Silverstone Diamond obutá v pneumatikách Michelin. Tato kola zajišťují výdrž i v rychlostech přes 300 km/h. Pneumatiky mají rozměry 245/30 vepředu a 285/25 vzadu. Podvozek je typ RS od G-Power a je nastaven pro maximální efektivitu. Zadní díl výfuku zajišťuje vozu nezaměnitelný zvuk a design.

A cena? Za podvozek 1 205 euro, za kola 4 422 euro, za výfuk 1 079 euro a za zvýšení výkonu 10 495 euro.
-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

G-Power rychlejší než M3

 

G-Power rychlejší než M3

 

G-Power rychlejší než M3

 

G-Power rychlejší než M3

 

G-Power rychlejší než M3

 

G-Power rychlejší než M3

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek