Tuning REDAKCE

Ghost Golden Gaudy (24.02.2010)

TUNING – Když se řekne Mansory, někomu se objeví na tváři úsměv, jiný ze zlostně podívá směrem, ze kterého podivné slovo vyšlo. Německá tuningová společnost se naposledy prezentovala růžovým extrémistickým Bentleym Continental GT Vitesse Rose. Nyní se objevily skicy modelu Rolls Royce Ghost, který se má objevit ve své reálné verzi již příští týden v Ženevě. Sám o sobě je Ghost velmi zajímavým vozem, Mansory však opět šla do extrému a připravila velmi kontroverzní úpravu.

Luxusní modrá limuzína se může pochlubit zlatým dekorem, který je i u automobilů s nejvyššími cenovkami na trhu nezvyklým doplňkem. Zatím nevíme, jestli jde o samolepku nebo zlaté lakování.  Na první pohled si ale můžeme všimnout nových spoilerů a bočních prahů. Nová jsou i LED světla a boční výdechy. Na zádi můžeme obdivovat difuzor, který poskytuje prostor koncovkám výfuku. Vzezření karoserie podtrhují dvaadvaceti palcová kola obutá v pneumatikách Dunlop o rozměrech 265/30 vepředu a 295/30 vzadu. 

Máme pouhé dvě fotografie. Jak vypadá interiér se tedy můžeme jen domnívat. Dle zkušeností však víme, že to bude stejná divočina jako v exteriéru. Mansory sází na kvalitu, takže se jistě dočkáme kůže, luxusního semiše a možná i zlata nebo diamantů.

Pod kapotou se můžeme těšit z 6,6 litrového dvanáctiválce, jehož základní výkon 570 koní byl navýšen na celkových 720 koní. Nejen větší bi-turba, ale i překalibrovaná ECU nebo nový výfukový systém přispěli k celkovému výkonu.  Z nuly na stovku může Mansory Ghost zrychlit za 4,4 vteřiny. Maximální rychlost se dotkne hodnoty 310 km/h.

V reálu se Mansory Ghost objeví již příští týden v Ženevě.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

Ghost Golden Gaudy

 

Ghost Golden Gaudy

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek