Tuning REDAKCE

Girlstuning (01.04.2005)

tuning-aktuality/00_rok_2005/01_04_2005_girls/logo_01Girlstuning

Holky, alespoň v mém dětství, nikdy za volant automobilu moc nepatřily. Každé auto s nedlouhou šňůrou a ovladačem se stylovým volantem poslaly do zdi a když už si nějaké auto půjčily, po vrácení na něm zůstaly zakroucené vlasy z panenky. Na druhou stranu ale nejsem jedním z těch, kteří pohrdají nad uměním ženského řízení. Po dvojitých hodinách se svou matkou v plném provozu před x lety na Vysočině a jejím naprostým zvládnutím situace a vyražením po této situaci opět rychle vpřed, ani nemohu. Ženy a tuning. Už jsem se jednou na toto téma na našich stránkách rozepisoval, ovšem nyní mám důkaz místo slibů a nepotřebuji k tomu žádné „staré koření“. Při brouzdání po českých serverech jsem narazil na zajímavé internetové stránky.

Loni na Kopřivnici hned v dubnu jsem nevydržel stát v dlouhé frontě a raději se vydal na pěší tůru řadami vozidel, z nichž dobře 5 procent chladilo motory otevřenou kapotou. Horké slunce slušelo vytuněné Audině 2,3 s ještě hezčí řidičkou. Bylo to poprvé, co jsem u sebe zaznamenal překvapení, ačkoliv mě nikdy předtím žádná žena za volantem nepřekvapila. Ale tahle seděla za volantem jako profesionál a všem vozům kolem bylo jasné, že zde se musí mít na pozoru. Přes zažité mýty a fámy, že za volantem novějšího a krásného vozu může sedět jen holka s lehčí povahou, se dnes ukazuje, že dámy jsou připravené obstát v konkurenčním boji s muži a možná je v některých ohledech i trumfnout.

Internetové stránky se jmenují Girlstuning a už z názvu je patrné, komu patří. „Prvotní nápad a impuls ohledně tohoto klubu a stránek vznikl u Albínka – to je také první členka klubu. Pak jsem to převzala já, Žabička, neboť mě to velice zaujalo a Albínka teď čekají příjemnější povinnosti. Pracovat na webových stránkách jsem se učila sama,“ uvádí autorka internetových stránek.

K dnešnímu dni je v databázi klubu dvaatřicet členek, které se na stránkách pyšní svými vozy. Vedle vyloženě ženských záležitostí jako jsou Micry nebo Fiesty, se honosně pyšní také například Fabia RS nebo nejnovější Megan v cabriu. Nechybí ani dobře upravená Honda CRX a Fiat Barcheta. Opiczka neboli Lenička se na stránkách pyšní svou Fabií v úpravě WRC. Je na co koukat, i když zde se také objevuje pár kousků ve verzi „Ro(e)zkvět“.

O tom, že to dámy s tuningem myslí dostatečně vážně, svědčí také odkaz Virtuální tuning. Konkrétní vozy a také úpravy nového vozu autorky serveru. Dalšími rubrikami na stránkách je Fórum a Info pro členky. Klub se neustále rozrůstá a nové členky v případě zájmu mohou hledat informace buď přímo na stránkách. www.girlstuning.wz.cz nebo na emailu girlstuning@seznam.cz.

Toliko z mé první návštěvy výhradně dámského tuningového klubu. Pánové se mají čeho bát, protože dámy alespoň z fóra a z obrázků vědí jak na to. A my jim držíme palce.

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv Girlstuning

 

Prvotní nápad a impuls ohledně tohoto klubu a stránek vznikl u Albínka - to je také první členka klubu :o) Pak jsem to tu převzala já, zabicka, neboť mě to velice zaujalo a Albínka teď čekají příjemnější povinnosti. Pracovat na webových stránkách jsem se učila sama, občas mi poradil pICARD, teprve nedávno. Hned jsem vlastně byla vhozena do této role, tak prosím omluvte jednoduchost těchto stránek. Budu se snažit je vylepšovat, ale nejdůležitější pro mě je jejich funkčnost. Veškeré nápady, návrhy, komentáře, prostě cokoliv piště do fora a nebo na girlstuning@seznam.cz Vaše zabicka :o)

Není nic jednoduššího, než napsat info, přiložit fotky a poslat to na mail girlstuning@seznam.cz

 

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázků z dámského klubu

     
     
     
     
     
     
     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek