Tuning REDAKCE

GK Tiburon nahradil Hyundaie (07.10.2010)

TUNING – Bylo jen otázkou času, než si ho někdo všimne. Hyundai Coupe totiž už od roku 2002 vypadá relativně dobře, pokud si odmyslíme typické korejské znaky. Odborníci ho chválili od začátku, ačkoliv další modely už tak jednoduše tvarované nejsou. Profil vozu je atraktivní, příď ani záď ne. Jednoduché. Společnost Galatea Automobiles přišla s nápadem, Hyundai Coupé (v USA Tiburon) trochu změnit. Výsledkem je „kit car“ Galatea, který se může pochlubit jiným designem.

Slovní spojení „jiným designem“ jsme zvolili záměrně, protože ani nyní si nejsme jistý, že to vozu nějak výrazně prospělo. Tvůrci mělo neuvěřitelné možnosti vytvořit velmi atraktivní kupé a přiblížit se k designu italských vozů. Místo toho ale vytvořili něco, co také není úplně vyvážené. Nicméně za 5 180 dolarů si může majitel Coupé prozpěvovat, bude mít exotický vůz za velmi malé peníze.

Tvůrci tvrdí, že speciální kit si už koupilo pět zákazníků. Zájemce dostane nová světla, spoilery, blatníky a montážní návod. Podle tvůrců vyjde celková přestavba na 16 tisíc dolarů, což je závislé od ceny servisních techniků a lakovny. Pokud budeme počítat, tak modelový rok 2002/2003 na českém trhu zájemce sežene za 120 tisíc korun, dalších 120 tisíc korun bude stát bodykit s dopravou. Montážní práce a lak vyjde na minimálně 80 tisíc korun. Ať počítáme jak počítáme, pořád máme vůz za 320 tisíc korun – a za tu cenu si lze na trhu ojetin vybírat i mezi sportovními vozy.

Galatea Tiburon nás příliš nepřesvědčila. Přesto jde správným směrem a pokud tvůrci přijdou se zajímavějším designem, jistě bude mít i úspěch.

Vyberte si z nabídky homologovaného denního svícení.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


GK Tiburon nahradil Hyundaie

GK Tiburon nahradil Hyundaie

GK Tiburon nahradil Hyundaie

GK Tiburon nahradil Hyundaie

GK Tiburon nahradil Hyundaie

GK Tiburon nahradil Hyundaie

GK Tiburon nahradil Hyundaie

GK Tiburon nahradil Hyundaie

GK Tiburon nahradil Hyundaie

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek