Tuning REDAKCE

GM nenechá Tatu ovládnout trh (30.01.2008)

GM nenechá Tatu ovládnout trhNOVINKY – Před několika týdny zveřejnila indická automobilka koncepci levného vozu, jehož cena nepřesáhne 45 tisíc korun. Auto pro všechny by se mělo začít z Indie exportovat v roce 2011. Do té doby bude každoroční produkce 200 tisíc vozů rozprodáná v indických městech. Geniální myšlenka malého nenáročného vozu sklidila velký ohlas po celém světě a i přes svou „vrozenou“ ošklivost je automobil Tata Nano unikátem, který se zapíše do dějin automobilismu. Leader na automobilovém trhu už ale vytáhl do konkurenčního boje. Ve spolupráci s čínskou společností SAIC-GM-Wulling Automobile Co. bude vyrábět konkurenční vozítko.

Trh s nízkonákladovými vozy se neustále rozvíjí. Malé vozy jsou trendem na automobilovém trhu a GM nehodlá se vstupem na nové trhy otálet. Segment malých vozů relativně opomíjel. Především Čína je pro GM z hlediska budoucích investic zajímává, neboť právě tam je očekáván prudký nárůst prodeje automobilů. Statisíce lidí přesedlá z kol a motocyklů právě do levných „přibližovadel“.

Koncernu GM patří ve Wulingu 34 procent. Pokud se opravdu hodlá do výroby malého nízkonákladového modelu pustit, bude muset uvolnit finnce na vývoj a design připravovaného vozu. Podle zatím dostupných zpráv se Bob Lutz z GM nevzdá.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

GM nenechá Tatu ovládnout trh

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek