Tuning REDAKCE

GM staví největší testovací dráhu (25.09.2012)

NOVINKY – General Motors se velmi vážně stará o svou vedoucí roli v Číně. Největší automobilový trh současnosti na světě je výzvou nejen amerických, ale i evropských automobilek. General Motors tak v sobotu 22. září otevřelo se svými čínskými partnery největší automobilový testovací okruh v zemi. Mezi partnery, kteří jsou ve stavbě okruhu zainteresováni, jsou i SAIC, Shanghai GM a Pan Asia Technical Automotive Center.

Nový Guangde Proving Ground, jak se testovací trať nazývá, je situován v provincii Guangde v Anhui. Investice činila přes 253 milionů amerických dolarů. Podle GM je trať schopna nabídnout 67 různých podmínek pro řízení a přes 60 kilometrů testovacích silnic. V jednu chvíli tak může být testováno až 140 automobilů.

„GM přišlo s nejlepšími technologiemi a procesy při stavbě této trati,“ sdělil Kevin Wale, prezident GM Čína. „Našim cílem je od začátku vytvořit z tohoto okruhu zařízení světové třídy. Největší benefit z tohoto okruhu budou mít naši zákazníci, kteří dostanou ještě více kvalitnější automobily. Tyto automobily budou srovnatelné s těmi, které se vyrábějí mimo Čínu,“ dodal Wale.

Trať poskytne osm specifických oblastí. Nechybí ovál, testování dynamiky vozu, dlouhá rovná silnice, prudké zatáčky, nekvalitní silnice, kopce či zařízení pro test koroze. Okruh nabídne dalších 23 tisíc čtverečních metrů pro laboratoře, opravny a soukromé dílny.

GM zveřejnilo včera také informaci, že v Číně v pátek 21. září prodali se svými partnery dvou miliontý vůz. Detroit tak může být pyšný na svůj úspěch v Asii. K dispozici máme pouze jednu fotografii okruhu, přesto je vidět, jak je obrovský, a jaký milník v Číně díky své velikosti znamená.

Se stěrači FLAT uvidíte lépe.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

GM staví největší testovací dráhu

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek