Tuning REDAKCE

Golf 1 se stále vyrábí! (07.06.2007)

Golf 1 se stále vyrábí!NOVINKY – Nejde o bůhvíjakou novin ku, ovšem málokdo ví, že se nesmrtelný Volkswagen Golf 1 stále vyrábí. Vůz, který ve své hlavě vytvořil slavný designér Giugiaro, se prodával od roku 1974. Již v roce 1978 ho začala vyrábět také automobilka v jižní Africe. Zatímco jedničku vystřídala v Evropě řada 2 a později 3, v jižní Africe o VW Golf 1 zájem přetrval. A pozor, narazili jsme na model z roku 2006! Jmenuje se VW Golf Citi a vypadá skoro stejně jako jeho předchůdce, který letos slaví Kristova léta.

Zatímco trend v Evropě byl jasný, Afričané dvojkovou řadu nepřijali. Místo ní se tak uchytil vůz, který svými rozměry a technikou nadchnul a zajistil si tak nesmrtelnost. Vůz nabízel 1,3 litrový čtyřválec o výkonu 70 koní, později byl však nahrazen 1,4 litrem o výkonu 73 koní. Podle dostupných informací se Golf prodával ještě loni ve třech různých barvách a největší šok pravděpodobně přijde s další informací.

V roce 2003 přichází inovace a nový Golf Citi je obohacen o palubní desku z první generace Škody Fabia. Zároveň se mění pojetí interiéru – nové sedačky a tapecírunk.

V současné době se cena za model CitiGolf pohybuje pod deseti tisíci eury, tedy s motorem o obsahu 1,4 litru. V nabídce je také 1,6i za necelých čtrnáct tisíc euro. Za zmínku stojí, že v roce 2005 opustil montážní linku již sedmi stý tisící kus modelu CitiGolf.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Golf 1 se stále vyrábí!

 

Golf 1 se stále vyrábí!

 

Golf 1 se stále vyrábí!

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek