Tuning REDAKCE

Golf 1 se stále vyrábí! (07.06.2007)

Golf 1 se stále vyrábí!NOVINKY – Nejde o bůhvíjakou novin ku, ovšem málokdo ví, že se nesmrtelný Volkswagen Golf 1 stále vyrábí. Vůz, který ve své hlavě vytvořil slavný designér Giugiaro, se prodával od roku 1974. Již v roce 1978 ho začala vyrábět také automobilka v jižní Africe. Zatímco jedničku vystřídala v Evropě řada 2 a později 3, v jižní Africe o VW Golf 1 zájem přetrval. A pozor, narazili jsme na model z roku 2006! Jmenuje se VW Golf Citi a vypadá skoro stejně jako jeho předchůdce, který letos slaví Kristova léta.

Zatímco trend v Evropě byl jasný, Afričané dvojkovou řadu nepřijali. Místo ní se tak uchytil vůz, který svými rozměry a technikou nadchnul a zajistil si tak nesmrtelnost. Vůz nabízel 1,3 litrový čtyřválec o výkonu 70 koní, později byl však nahrazen 1,4 litrem o výkonu 73 koní. Podle dostupných informací se Golf prodával ještě loni ve třech různých barvách a největší šok pravděpodobně přijde s další informací.

V roce 2003 přichází inovace a nový Golf Citi je obohacen o palubní desku z první generace Škody Fabia. Zároveň se mění pojetí interiéru – nové sedačky a tapecírunk.

V současné době se cena za model CitiGolf pohybuje pod deseti tisíci eury, tedy s motorem o obsahu 1,4 litru. V nabídce je také 1,6i za necelých čtrnáct tisíc euro. Za zmínku stojí, že v roce 2005 opustil montážní linku již sedmi stý tisící kus modelu CitiGolf.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Golf 1 se stále vyrábí!

 

Golf 1 se stále vyrábí!

 

Golf 1 se stále vyrábí!

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek