Tuning REDAKCE

Golf GTI od Abt (29.11.2004)

tuning-aktuality/29_11_2004_golf/logo_golf_01Golf GTI od Abt

Essen Motor Show přináší první lahůdky. Jedna ze stálic evropské scény je bezesporu letos čtyřicetiletý model automobilky Volkswagen, Golf. Firma Abt, specialista na značky Audi, Seat a VW, se pustila do nového Golfu GTI a zkusila z něj udělat mnohem agresivnějšího jedince. Abt Sportsline tak předvání nadčasovou záležitost v celé své kráse a až dodnes skeptičtí fanoušci značky k novému modelu, musí přiznat, že Golf v tomto kabátu je stejně přitažlivý jako jeho předchůdci.

Kompletní body kit posouvá GTI mnohem výše a Abt si je vědomo, že věnovat se koncernu VW Group je vynikající příležitostí, jak být pořád na očích. Přední spojler, prahy a zadní spojler s integrovanými čtyřmi chromovanými koncovkami výuku dokazuje jedinečnou sílu v karbonových vláknech.

Pod kapotou hřmí dvoulitrový FSI motor, který dokáže vyvinout sílu 230 koní a na kterém pracoval tým Kempten. Posílený motor si vyžádal instalaci nového sportovního brzdného systému. Tlumící kit výrazně napomáhá zvládnout evropské silnice a snižuje vůz, čímž zvyšuje sportovní výraz automobilu. Ve spojení se sportovními hliníkovými koly Abt SP1 o velikosti devatenáct palců a pneumatikami Dunlop, se vůz doslova těší z každého kontaktu s vozovkou.

Abt logo v interiéru zdobí sportovní volant a stejné lze nalézt také na sedadlech Recaro a kobercích.

Jeden detail je v Essenu představen poprvé. Abt totiž vyvinula kyvné dveře pro verze GTI. Spojením s motorovým sportem kde se prezentuje tým Kempten jako jeden z nejúspěšnějších německých týmů v současné sezoně, takže se poprvé nyní objeví na závodech DTM.

 

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

tuning-aktuality/29_11_2004_golf/1

tuning-aktuality/29_11_2004_golf/2

 

 


zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek