Tuning REDAKCE

Gran Turismo bude možná film (31.07.2013)

NOVINKY – Hollywoodští filmaři se snaží hledat příběhy pro zfilmování kde to jen jde. Po sérii komiksových hrdinů pokračuje přepracování nejúspěšnějších počítačových a konzolových her. Po Laře Croft se tak už v příštím roce můžeme těšit na první díl série Uncharted, nejnovější zprávy dokonce prozrazují, že se dočkáme automobilového eposu Gran Turismo. Stejně tak může jít ale o reklamní hoax pro novou sérii známého automobilového simulátoru. Šestá verze se totiž pomalu dostává do prodeje.

Vycházejme ale z faktů. Hra Gran Turismo je na trhu celých patnáct let. Za tu dobu je synonymem automobilových závodů v domácnostech po celém světě. Díky multiplayeru se stávají děti i tatínkové slavnými závodníky a svým umem se pak účastní i oficiálních závodů. Se statutem nejpropracovanějších závodů (reálné tratě, reálné chování automobilů na tratích) lze zprávě magazínu The Wrap, který mapuje dění v Hollywoodu věřit. Podle něj se dokonce díla ujmuli producenti připravovaného snímku 50 odstínů šedi pánové Mike De Luca a Dana Brunetti.  

Bohužel zatím o přípravách snímku není zpráva ani na Imdb.com, což je propracovanější ekvivalent české Csfd.cz. Magazín The Wrap však údajně má zprávy z dobrého zdroje a jelikož se automobilovým filmům v branži daří, může jít podle magazínu o kasovní trhák.

Zatím je jisté, že obliba konzolové hry stoupá, a že je na co se těšit, potvrzuje i oficiální česká stránka hry na www.gran-turismo.com. Gran Turismo 6 přichází a pokud se filmaři rozhodnout natočit film z prostředí atraktivních závodů, máme se nač těšit. Film by totiž mohl stejně jako hra nabídnout překvapivé rozdíly mezi závody veteránů, luxusních vozů či klasických závodních monopostů. Pokud by možnost napsat zajímavý příběh dostal dobrý scénárista, mají automobiloví nadšenci v co doufat.

Nebrzděte nadoraz - brzdové kotouče Zimmermann pro Vaše bezpečí.

-jj-
Foto: Archiv


 

Gran Turismo bude možná film

 

Gran Turismo bude možná film

 

Gran Turismo bude možná film

 

Gran Turismo bude možná film

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek