Tuning REDAKCE

GTI od ABT Sporline (10.07.2009)

TUNING – Kuchaři jsou velmi soutěživí lidé. Proto také nemohou ti s největším egem pracovat společně. Obdobně je to u tuningových firem, i když ty se alespoň domluví, že vezmou velmi dobře orestovaná játra v základu, jedna firma připraví dokonale uvařenou rýži a další udělá omáčku. Prosté. Nový Volkswagen Golf GTI je dobrý už v základu. Společnost ABT Sportline se však také nehodlá dělit o úspěch. Proto jak rýži, tak omáčku uvařila sama. Základ ovšem zůstal stejný: čistokrevné GTI, které po dochucení disponuje 300 koňskými silami.

Dvoulitrový přeplňovaný agregát má v základu výkon 210 koní. Po jemném podušení ECU a použití ingrediencí v podobě nového výfukového systému se výkon podařilo zvýšit na 260 koní. To ovšem není všechno. Nové turbo pomáhá k výkonu 300 koní. Vůz tak zrychluje z nuly na stovku pod šest vteřin. Sériová verze to zvládá za 7,2 vteřiny.

Ovšem správný kuchař musí myslet i na to, že dobré jídlo musí dobře vypadat. A v našem případě nepomůže pórek nebo listy rukoly. Osmnácti nebo devatenácti palcová kola mají nový design. Upravené jsou brzdy i podvozek. Největších kosmetických změn si ovšem všimneme na karoserii. Nový bodykit disponuje vertikálně uloženými denními světly a červeným lízátkem spoileru s černými bočnicemi. Nechybí boční prahy, střešní spoiler a zadní spoiler s difuzorem. Zde firma netradičně uložila čtyři koncovky výfuku v diagonále.

Když se zakousnete, zjistíte, že v interiéru se objevily červené doplňky. Lemování budíků, volantu nebo manžety řadící páky jsou detaily, které potěší.

Ačkoliv cena nebyla stanovena, kuchaři jsou si jistí, že zákazníkům nové GTI ABT zachutná.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

 

GTI od ABT Sporline

 

GTI od ABT Sporline

 

GTI od ABT Sporline

 

GTI od ABT Sporline

 

GTI od ABT Sporline

 

GTI od ABT Sporline

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek