Tuning REDAKCE

Gumball 3000 2006 (05.05.2006)

NOVINKY – Tajný závod Gumball 3000 není tak tajný, jak se na první pohled zdá. Známé etapy zakončené bujarým veselím zná každý, kdo se jen trochu zajímá o supersportovní vozy. Zbohatlíci v dokonalých autech zaplatí půl milionu korun, aby se mohli zúčastnit největší jízdy roku. Gumball 3000 je o rychlosti, zábavě a neskutečných snových automobilech.

Závod odstartoval 30. dubna ve 16.30 londýnského času. První místo si mezi celebritami v současné chvíli drží dvojice chlápků v Bentley Continental GT v týmu nazvaném Polizei M5. Alex Roy a Michael Ross jedou ve svém voze mezi několika celebritami a vůdce týmu Roy je ostříleným závodníkem v Gumballu, letos jede již po páté. Ross je jedním z nejrespektovanějším jezdcům v extrémních motorsportech. Od roku 2001 se v Gumballu umístil vždy mezi první desítkou. Řídil BMW Z8 a Bentley Continental GT.

Vůz teamu Polizei se pyšní výkonem 627 koní a i včera posádka dokázala, že se umí na špici udržet.

Johny Knoxville přirovnává závod k filmu Cannonball Run. Je to téměř moderní verze známého road trip filmu. Základem je vždy tři tisíce mil dobrodružství. Osmidenní závod se jede přes tři kontinety za cílem společné vášně pro muziku, módu, filmy a automobily. Letošního ročníku se účastní 240 řidičů ve 120 vozech. Závod končí v neděli v Los Angeles.

Nejblíž České Republice se závod objevil prvního května ve Vídni a Budapešti. V Salt Lake City se jezdci dnes objeví na premiéře filmu Mission Impossible III. O průběhu a výsledcích závodu budeme informovat v úterý 9. května.

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz

Fotogalerii naleznete ZDE

 

Gumball 3000

Gumball 3000

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek