Tuning REDAKCE

Hamann BMW M5 (25.04.2006)

Hamann BMW M5TUNING – Hamann se opět vyznamenal a představil novou M5 ve slušivém kabátku. Mlsná bestie se chystá pozřít tisíce kilometrů silnic, protože dle výrobce bude řízení takového vozu takovým zážitkem, jaký může nabídnout pouze spojení BMW a Hamanna.

Tuningová firma se nejdříve pustila do vývoje nového body kitu. Ten je natolik široký, že zaujme i příznivce DTM. Zadní spojler navíc hostí čtyři koncovky sportovního výfuku. Zvětšený prostor pod blatníky umožnil firmě namontovat na vůz kola o velikosti dvacet jedna palců. Ta obouvají pneumatiky o rozměrech 255/30 vepředu a 295/25 vzadu.

Vůz se dočkal nových sportovních pružin a snížení na přední části o 30 mm a na zadní části 25 milimetrů. Brzdy se pyšní 380 milimetrovými disky a osmipístkovými brzdiči.

Hamann se pustil také do elektronického seřízení automobilu. M5ka tak dosahuje rychlosti přes 300 km/h. Zvýšení výkonu se tak posunulo z hodnoty 507 na 537 koní. Maximální točivý moment dosahuje 535 Nm. Ještě většího výkonu dosahuje modifikovaná hlava válců v kombinaci se sportovním výfukem a seřízením motoru. Zde se hodnota výkonu dostává až k 567 hlavovému koňskému stádu. Maximálka v tomto případě dosahuje 320 km/h.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

 

Hamann BMW M5

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek