Tuning REDAKCE

HAMANN Ferrari F430 Spider (26.06.2006)

HAMANN Ferrari F430 SpiderTUNING – Když se do něčeho pustí firma Hamann, vždy jde o naprosto výjimečnou záležitost. Nejinak je tomu v případě nejnovější úpravy Ferrari F430 Spider, kterému se dostalo zasloužené pozornosti. Experti z Hamannu totiž zlepšili italskému hřebci nejen fasádu, ale také srdce.

Exteriér zaujme přepracovaným předním spojlerem, který minimalizuje přístup vzduchu na přední nápravu. Boční prahy rozšiřují opticky již tak placatého elegána a zadní spojler ukončuje ladnou linii započatého redesignu.

Největší úprava se však děla pravděpodobně v oblasti motoru. Zde totiž Hamann podrobil tuningu 4,3 litrový osmiválec. Přeprogramoval sériový Motronic k výkonu o 29 koní vyššímu. Tento zásah zvýšil kroutící moment o 25 Nm. Maximálka se tak vyšplhala na 322 km/h. Jako alternativu inženýři od Hamanna nabízí kompletní vysoce kvalitní výfukový systém, který obsahuje také sportovní katalyzátor. Výsledkem je extravagantní modifikace s výkonem 48 koní. Výfukový systém zakončují čtyři koncovky výfuku. Alternativou zde ale může být pouhá dvojice koncovek.

Lepší ovladatelnost vozu zajišťují nové pružiny. Ty totiž nejen že posadili Ferrari břichem až k zemi, ale dokázaly zvýšit schopnost vozu udržet se na silnici. Pro řidiče F430 je jistě dobrou zprávou, že Hamann vyměnil karbono-keramické brzdy od Ferrari za sportovní brzdný systém – na přední nápravě se usídlily 355x34 mm velké kotouče a čtyřpístkové brzdiče. Díky speciálním pádlům pak firma garantuje brždění podobnému u závodních automobilů.

Pětipaprsková kola PG3 jsou zde v 19 palcové velikosti. Ve předu obouvají pneumatiky o rozměrech 295/30 a vzadu 355/25. Možností je potom koupit kola Anniversary II, ta jsou totiž k dispozici také ve dvaceti palcové verzi.

Interiér modelu se dočkal luxusních a sportovních elementů. Exkluzivní je čalounění v kůži dostupné ve všech možných barvách.

Hamann Ferrari F430 Spider má možnost stát se favoritem letošního léta mezi roadstery. Jak odpoví na tuto úpravy ostatní firmy?

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

HAMANN Ferrari F430 Spider

 

HAMANN Ferrari F430 Spider

 

HAMANN Ferrari F430 Spider

 

HAMANN Ferrari F430 Spider

 

HAMANN Ferrari F430 Spider

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek