Tuning REDAKCE

Hamann Range Rover Sport (02.08.2006)

Hamann Range Rover SportTUNING – Až příliš dobrý proto, aby byl off-roadem. Pravděpodobně toto bude věta, kterou vysloví každý, kdo poprvé uvidí novou úpravu firmy Hamann na voze Range Rover Sport. A koho neuchvátí aerodynamický kit, toho jistě pohltí tuning motoru, který dokázal vozu zvýšit výkon na 475 koní.

Fandové tuningu vědí, že pro firmu Hamann není absolutně nic tabu. Tam, kde jiní ctí charakteristické linie vozu, tam přijde Hamann s drsnou kreací. U Range Roveru Sport se firma rozhodla přemýšlet o daném vozu naprosto odlišně než většina zákazníků. Z offroadu udělala cruisera. Zapomeňte na lesy a drsnější terén, tahle úprava pravděpodobně zvládne dost, ale její „doma“ je na šotolině.

Zajistit, aby se tento těžký stroj choval alespoň trochu sebejistěji, bylo pro firmou hračkou. Sáhla pod kapotu a zblízka si prohlédla 2,6 litrový šestiválcový diesel a 4,4 litrový osmiválec. Kalibrace ECU postačila ke zvýšení výkonu dieselu na 225 koní. Další modifikace se již týkala benzínového motoru. Zde se firma dostala na výkon 323 koní. Ale to nestačilo. Hamann Sportkit zajistil přeplňovanému motoru charakter srdce opravdového závodníka. Výkon se vyšplhal na hodnotu 475 koní.

Aerodynamický kit v sobě skrývá řadu vylepšení. U zadního spojleru jsou to čtyři koncovky výfuku. Ty mají průměr 90 mm. Černému přízraku pak vyloženě sluší litá kola o velikostech 20 až 23 palců. Silný stroj brzdí nové brzdové kotouče 380x34mm posílené osmipístkovými brzdiči v červeném laku.  Na fotografii lze vidět kola PG3 ve stříbrné barvě ve dvaceti dvou palcové verzi. Ta obouvají pneumatiky o rozměrech 295/30 vepředu a 315/30 vzadu. Celkově je model snížen o 40 mm vepředu a o 30 mm vzadu.

Cena úpravy je neznámá.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Hamann Range Rover Sport

 

Hamann Range Rover Sport

 

Hamann Range Rover Sport

 

Hamann Range Rover Sport

 

Hamann Range Rover Sport

 

Hamann Range Rover Sport

 

Hamann Range Rover Sport

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek