Tuning REDAKCE

Heico Sportiv upravilo S60 (26.08.2010)

TUNING – Úpravce vozů Volvo bychom spočítali na prstech jedné ruky. Volvo by celkově vítězilo v peletonu nejméně upravovaných vozů, pokud by se podobný průzkum kdy udělal. Heico Sportiv patří v případě Volva mezi stálice. Navíc se zaměřuje i na velká SUV XC90 a malý model C30. Mezi nejatraktivnější úpravu však patří nejnovější počin pro Volvo S60, kde společnost upravila nejen exteriér, ale podívala se i pod kapotu.

Nový švédský sedan je jiný než většina běžných sedanů. V úpravě firmy Heico pak povyšuje Volvo z hlediska designu na vyšší level. Aerodynamický kit totiž jakžtakž respektoval přední partie, ale na zádi vytvořil nový zadní spoiler s difuzorem. Místo se zde našlo i pro dvojité výfuky. S celkovým snížením a osmnácti nebo dvaceti palcovými koly vůz vypadá velmi atraktivně.

V interiéru se toho moc nezměnilo. Tedy pokud nepočítáme set nových pedálů nebo hlavici řadící páky. Firma je však ochotna v rámci individuálních zakázek přepracovat i interiér.

Pod kapotou najdeme dvoulitrové turbo, které se díky kalibraci ECU dočkalo nových 47 koní. Celkový výkon švédského sedanu se tak zvýšil na 297 koní. U verze T6 došlo k celkovému navýšení na 330 koní. To umožňuje vozu sprintovat z nuly na stovku za 5,8 vteřin. Maximální rychlost je limitována 250 km/h.

Německý úpravce prozradil, že v případě zájmu upraví i verze T3, T4 a T5. Žádné detailní informace o těchto úpravách však nezveřejnil.

Tuningové díly Heico Sportiv naleznete v našem shopu ZDE.


-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Heico Sportiv upravilo S60

Heico Sportiv upravilo S60

Heico Sportiv upravilo S60

Heico Sportiv upravilo S60

Heico Sportiv upravilo S60

Heico Sportiv upravilo S60

Heico Sportiv upravilo S60

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek