Tuning REDAKCE

HMC Hidalgo z SLK AMG (05.08.2010)

TUNING – Mezi nejčastější základy pro stavbu kitcarů patří Volkswagen Brouk, Pontiac Fiero, Mazda MX-5 nebo v případě Kaipanu i Škoda Favorit. Už jsme mohli vidět repliky Ferrari, Porsche, dokonce i originální limitované série původních vozů. Nyní se švýcarská společnost HMC – Helvetic Motor Company snaží zaujmout novinkou v podobě vozu Hidalgo: repliky Bugatti Type 57. Jediné retro, které se k tomuto počinu blíží je pravděpodobně Mitsuoka Himiko Classic, která je postavena na MX-5ce.

Základem pro Bugatti z třicátých let minulého století se stal Mercedes-Benz SLK AMG. Výběr nebyl náhodný. Pod kapotou Mercedesu totiž hřmí 5,5 litrový osmiválec o výkonu 355 koní. Podle propočtů společnosti HMC, by mohl Hidalgo sprintovat na stovku za 3,4 vteřiny. Maximální rychlost prý bude limitována na 250 km/h.

Bugatti Type 57 se pyšnil aerodynamickými tvary a velmi vysokou cenovkou. HMC hodlá novinku prodávat za 428 tisíc euro, takže i když model nenese název Bugatti, zájemci zaplatí nemalou sumu za individuální stavbu.

Firma HMC zatím zveřejnila pouze čtyři skicy plánovaného vozu. Informace, kdy bude vyroben první vůz, či další technické informace jsme bohužel nezjistili. Pro příznivce vozů vyráběných v malosériových objemech, však bude Hidalgo dalším možným kandidátem pro rozšíření sbírky.

Posviťte si na cestu XENON žárovkami HOD.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


HMC Hidalgo z SLK AMG

HMC Hidalgo z SLK AMG

HMC Hidalgo z SLK AMG

HMC Hidalgo z SLK AMG

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek