Tuning REDAKCE

Hummer H2 (30.07.2004)

loga/autoklubHummer H2

Pokud jsme v pondělí hovořili o nepřekonatelném Dodge Ram SRT-10, nelze jinak než vzdát hold také dalšímu z řady „neběžných“ vozů. A Hummer H2, který jsme měli možnost obdivovat přímo v naší firmě, takovým vozem bezesporu je. Nelze civilní neupravenou verzi srovnávat s takovými mazlíčky vystavenými na loňské SEMA Las Vegas. I přesto je Hummer H2 velice úctyhodným pokusem vyzdvihnout komfort a sílu automobilů mnohem výše.

Následovník robustní H1 již není určen jen pro armádu, i když i ta se pak objevovala v civilních verzích. Ovšem stále vypadala spíše jako bojovník než osobní automobil. H2 je sice drsnou technikou, avšak mnohem více luxusním off roadem. A aby byl pro běžného spotřebitele zajímavou investicí, navěsil na sebe tolik chromu, kolik bylo únosné a vůz tak vyniká bezkonkurenční chromovou maskou, která je však z plastu, což na první pohled není vidět. Dojem robustnosti dotváří světelná rampa jak na přední masce tak na střeše a velká chromová zpětná zrcátka.

Elegantní nastupování zajišťují stupačky. Pro dámy ve večerních šatech však bude nastupování do terénního mazlíčka stále trochu problémem.

Vůz je poháněn všemi koly samosvorným mezinápravovým diferenciálem. Přední kola jsou nezávisle zavěšená na zkrutné tyči s příčným stabilizátorem. Zadní kola jsou kola zavěšená na pružinách. Co je velmi důležité, vůz je velmi dobře ovladatelný a technika dovoluje s vozem jezdit jako s obyčejným osobním automobilem. Pod kapotou hřmí 316 koňový osmiválec o objemu 6 litrů. Převodovka je samočinná čtyřstupňová. Vůz je obut do pneumatik o rozměru sedmnácti palců 315/70. I přes vysoký počet koníků, H2 zvládne maximálku něco přes 150 km/h. Ovšem zrychlení z nuly na sto má tenhle drobeček zvládnuté za necelých deset vteřin.

Poslední slova by měla patřit interiéru. Rozhodně nemůžeme hovořit o jakékoliv podobnosti se sportovním automobilem. I když má Hummer dva velké ciferníky doplněné o pět malých, stále je to off road se vším všudy. Nechybí elektricky nastavitelný volant, zrcátka i okna. Samočinná klimatizace je zvláště ovládaná pro přední část vozu a pro zadní část. Vůz, který jsme měli možnost vidět navíc disponoval slušnou soupravou DVD a navigačním systémem.

Jestli je Hummer H2 hodný tunerského umění, musí čtenář posoudit sám. Ovšem jedno je jisté. Pustit se do úprav takového vozu, potřebuje cit, vkus a především dostatek financí.


Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Jano

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázků vozu Hummer H2

     
     
     
     
     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek