Tuning REDAKCE

Hyundai i-oniq z budoucnosti (09.03.2012)

NOVINKY – Hyundai se za posledních deset let dostal z automobilky s pověstí nekvalitního výrobce mezi evropskou špičku. Na 82. ročníku ženevského autosalonu představuje automobilka nový koncept s názvem i-oniq, který naznačuje, jak budou v budoucnu vozy Hyundai vypadat. Elektrický sportovní hatchback zůstane konceptem, automobilka ovšem tvrdí, že nové pohony jsou za dveřmi.

Koncept má na svědomí evropské centrum Hyundaie R&D v Německu, které 4,4 metrový hatchback navrhli ve stylu sportovních ikon. Otevírání dveří vzhůru je jen jedna z designových vychytávek, které tento vůz nabízí. Další je jistě tvar zádě a interiér. Podle vedení se s několika designovými změnami setkáme u nových modelů automobilky. „Design pro nás znamenal vytvořil silný a hravý kontrast mezi ostrými hranami a jemnými, avšak svalnatými rysy,“ řekl šéf designer Thomas Bürkle.

Interiér patří zatím do oblasti sci-fi. Každému je na první pohled jasné, že takhle interiér budoucích Hyundaiů vypadat nebude.

Pod kapotou najdeme jednolitrový tříválcový benzínový agregát o výkonu 61 koní. Ten je propojen se 107 koňovým elektrickým motorem. Podle automobilky by i-oniq mohl cestovat pouze v elektrickém módu celých 120 kilometrů. Společně s benzínovým agregátem by ale mohl ujet 700 kilometrů.

Koncept dosáhne maximální rychlosti 145 km/h, což je na sportovní hatchback trochu málo. Jsme ale na začátku vývoje, uvidíme, co Hyundai představí příště.

Posviťte si na cestu žárovkami Osram za nejlepší cenu na internetu.


-jj-
Foto: Archiv

 

 

Hyundai i-oniq míří do budoucnosti

 

Hyundai i-oniq míří do budoucnosti

 

Hyundai i-oniq míří do budoucnosti

 

Hyundai i-oniq míří do budoucnosti

 

Hyundai i-oniq míří do budoucnosti

 

Hyundai i-oniq míří do budoucnosti

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek