Tuning REDAKCE

Hyundai i-oniq z budoucnosti (09.03.2012)

NOVINKY – Hyundai se za posledních deset let dostal z automobilky s pověstí nekvalitního výrobce mezi evropskou špičku. Na 82. ročníku ženevského autosalonu představuje automobilka nový koncept s názvem i-oniq, který naznačuje, jak budou v budoucnu vozy Hyundai vypadat. Elektrický sportovní hatchback zůstane konceptem, automobilka ovšem tvrdí, že nové pohony jsou za dveřmi.

Koncept má na svědomí evropské centrum Hyundaie R&D v Německu, které 4,4 metrový hatchback navrhli ve stylu sportovních ikon. Otevírání dveří vzhůru je jen jedna z designových vychytávek, které tento vůz nabízí. Další je jistě tvar zádě a interiér. Podle vedení se s několika designovými změnami setkáme u nových modelů automobilky. „Design pro nás znamenal vytvořil silný a hravý kontrast mezi ostrými hranami a jemnými, avšak svalnatými rysy,“ řekl šéf designer Thomas Bürkle.

Interiér patří zatím do oblasti sci-fi. Každému je na první pohled jasné, že takhle interiér budoucích Hyundaiů vypadat nebude.

Pod kapotou najdeme jednolitrový tříválcový benzínový agregát o výkonu 61 koní. Ten je propojen se 107 koňovým elektrickým motorem. Podle automobilky by i-oniq mohl cestovat pouze v elektrickém módu celých 120 kilometrů. Společně s benzínovým agregátem by ale mohl ujet 700 kilometrů.

Koncept dosáhne maximální rychlosti 145 km/h, což je na sportovní hatchback trochu málo. Jsme ale na začátku vývoje, uvidíme, co Hyundai představí příště.

Posviťte si na cestu žárovkami Osram za nejlepší cenu na internetu.


-jj-
Foto: Archiv

 

 

Hyundai i-oniq míří do budoucnosti

 

Hyundai i-oniq míří do budoucnosti

 

Hyundai i-oniq míří do budoucnosti

 

Hyundai i-oniq míří do budoucnosti

 

Hyundai i-oniq míří do budoucnosti

 

Hyundai i-oniq míří do budoucnosti

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek