Tuning REDAKCE

Hyundai i30 přijíždí (11.08.2011)

NOVINKY – Nástupce modelu i30 se v premiéře objeví na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu v Německu. Novinka bude sjíždět z výrobního pásu v Nošovicích a podle Hyundaie bude představovat velkou konkurenci pro Volkswagen Golf a Ford Focus. Nový model i30 byl vyvinut v designovém centru v Russelsheimu v Německu a je exkluzivně určen pro evropský trh.

Thomas Brukle, který vedel oddělení designu pro Evropu, řekl, že styling i30 reprezentuje novou evoluci designového jazyka firmy. Podle něj novinka sdílí spoustu designových rysů s modely ix20, ix35, Veloster a i40. „Když jsme vymýšleli design pro nový i30, zaměřili jsme se na ty linie, které dávají vozu atletický vzhled, a které zajišťují, že vůz vypadá v pohybu, i když zrovna stojí,“ dodal Burkle.

První fotografie, která byla zveřejněna, ukazuje vůz v nehybné poloze. O názoru autora designu si tak každý může pomyslet své. Co je mnohem důležitější, je to, že i30 je další novinkou po i40, která má velmi dobře nakročeno k ovládnutí současného trhu s malými hatchbacky. Kia cee´d dokázala, čeho lze dosáhnout, pokud se spojí síla ceny a praktického provedení.

Pod kapotou najdeme několik motorů, vrcholem by měl být 140 koňový 1,6 litrový čtyřválec v benzínu. O dalších motorizacích zatím nemáme zmínku, nebudou ale příliš odlišné od současné nabídky.

Hyundai doufá, že i30 pomůže automobilce k lepšímu postavení na trhu. Na výsledky si ale ještě bude muset počkat, neboť se začne prodávat až na začátku příštího roku.

Vyberte si z nabídky homologovaného denního svícení.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Hyundai i30 přijíždí

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek