Tuning REDAKCE

Hyundai i30 přijíždí (11.08.2011)

NOVINKY – Nástupce modelu i30 se v premiéře objeví na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu v Německu. Novinka bude sjíždět z výrobního pásu v Nošovicích a podle Hyundaie bude představovat velkou konkurenci pro Volkswagen Golf a Ford Focus. Nový model i30 byl vyvinut v designovém centru v Russelsheimu v Německu a je exkluzivně určen pro evropský trh.

Thomas Brukle, který vedel oddělení designu pro Evropu, řekl, že styling i30 reprezentuje novou evoluci designového jazyka firmy. Podle něj novinka sdílí spoustu designových rysů s modely ix20, ix35, Veloster a i40. „Když jsme vymýšleli design pro nový i30, zaměřili jsme se na ty linie, které dávají vozu atletický vzhled, a které zajišťují, že vůz vypadá v pohybu, i když zrovna stojí,“ dodal Burkle.

První fotografie, která byla zveřejněna, ukazuje vůz v nehybné poloze. O názoru autora designu si tak každý může pomyslet své. Co je mnohem důležitější, je to, že i30 je další novinkou po i40, která má velmi dobře nakročeno k ovládnutí současného trhu s malými hatchbacky. Kia cee´d dokázala, čeho lze dosáhnout, pokud se spojí síla ceny a praktického provedení.

Pod kapotou najdeme několik motorů, vrcholem by měl být 140 koňový 1,6 litrový čtyřválec v benzínu. O dalších motorizacích zatím nemáme zmínku, nebudou ale příliš odlišné od současné nabídky.

Hyundai doufá, že i30 pomůže automobilce k lepšímu postavení na trhu. Na výsledky si ale ještě bude muset počkat, neboť se začne prodávat až na začátku příštího roku.

Vyberte si z nabídky homologovaného denního svícení.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Hyundai i30 přijíždí

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek