Tuning REDAKCE

Hyundai Veloster SEMA Las Vegas (03.10.2011)

TUNING – Hyundai Veloster má potenciál. Čtyřdveřový vůz, z toho jedny na straně řidiče, dvoje na straně spolujezdce a jedny v zadu. Relativně dostatečný zavazadelník a svažující se střecha dělá z Velosteru ideální vůz pro rodinu. Muž má své kupé, žena své praktické auto, kterým vozí děti do školy. Jenže sériová verze není tak atraktivní, jak by být mohla. To se v tuto chvíli snaží změnit sám výrobce ve spolupráci s firmou ARK Performance. Hyundai dostane mnohem více koní a nový kabátek.

Veloster má pod kapotou 1,6 litrový agregát, který dává vozu sílu 138 koní. Novinkový Veloster má  dostat koní 208 a sprintovat z nuly na stovku pod sedm vteřin. V této verzi se v Evropě začne prodávat na začátku roku 2012.

V případě této konkrétní úpravy pro veletrh SEMA Las Vegas bude výkon 210 koní, čehož ARK Performance dosáhla díky instalaci dvojitého turbíčka. Změny se ale dotkly také brzd a podvozku. Úpravy probíhaly dokonce na převodovce.

Velmi důležitou změnou je exteriér. Ten nebude na sériové verzi, kterou chystá Hyundai na začátek příštího roku tolik sofistikovaný. Zde je ovšem přehlídkou velmi povedeného designu, který kopíruje tvary sportovních konceptů od Citroënu. A zatímco Francouz s nimi nikdy nevyšel na světlo světa, Hyundai toho sebevědomě využívá a ARK Performance realizuje.

Interiér bude v kůži a alcantaře. Dočkáme se kvalitního audio systému a doplňků v podobě koberečků a pedálů. Novinka bude mít premiéru už 1. listopadu, očekáváme, že ARK Performance přinese více informací během veletrhu.

Nebrzděte nadoraz - brzové kotouče Zimmermann pro Vaše bezpečí.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Hyundai Veloster pro SEMA Las Vegas

 

Hyundai Veloster pro SEMA Las Vegas

 

Hyundai Veloster pro SEMA Las Vegas

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek