Tuning REDAKCE

Impreza zpřísní svůj pohled (21.01.2005)

tuning-aktuality/00_rok_2005/21_01_2005_impreza/logo_impreza_01Impreza zpřísní svůj pohled

Subaru Impreza je výjimečná. Nejen celkovým svým vzhledem, ale především výkonem. Ostrý sportovní sedan si vede dobře ve světových rallye a hráči playstationu nejčastěji ve hrách volí právě Subaru Impreza. Je to tím, že vůz budí dojem naprosté nepřemožitelnosti a dokonalých jízdních vlastností. A nemluvme teď o líbivých verzích combi, ale o nadupaných modrých „kárek“ s krásně znějícím označením WRX.

Pro rok 2005 bude vyrobeno 555 exemplářů vozů Subaru Impreza S203 a bohužel nebudou dostupné nikde jinde než v Japonsku. Země s nejlépe ovládanými drifty tak bude disponovat lehčími vozy na kolech BBS a s vyšším výkonem. Změny se dotkly jak zevnějšku tak vnitřku karosérie.

Vedle této řady je však v přípravě také nová řada Subaru Impreza pro modelový rok 2006. Ačkoliv jsou fotografie velice nekvalitní, možné podoby napovídají a největší ze změn se pravděpodobně chystá na výrazu automobilu. Dnes již zažitá světla orlích očí doplňuje netradiční maska chladiče. Ovšem jaká Impreza bude v roce 2006 se můžeme jen domnívat.

Inspirace zde je patrna z konceptu B9 Scambler. Dynamičtější tvar celé karoserie má na svědomí designer Andreas Zapatinos, který dříve pracoval na vozech Alfa Romeo. Lze očekávat další úpravy v oblasti podvozku, ovšem motorová nabídka zůstane díky naprosté oblibě, stejná. O dalších změnách se zatím v kuloárech nehovoří.


Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázků vozu Subaru Impreza S203

     
     
     
     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek