Tuning REDAKCE

Innotech Corvette po česku (23.12.2008)

TUNING – Společnost Innotech byla dlouhá léta spojována s českým supersportem Innotech Mysterro. Ten se poprvé objevil na autosalonu v Brně v roce 1995, aby šokoval všechny návštěvníky. Ve spolupráci s Václavem Králem vytvořil designér Zdeněk Mrkvica ryze český supersport s motorem z vozu Corvette. Innotech upadl téměř v zapomnění. Nyní se ovšem vrací s novou porcí vitality a představuje světu českou úpravu Corvette C6.

Stylingový balíček mění Corvette C6 k nepoznání. Z některých úhlů lze při velké představivosti hádat, že jde o italský supersport vyrobený pod taktovkou inženýrů v Modeně. Ale kdepak, tento model vznikl v českých luzích a hájích. S naprosto přepracovaným předním spojlerem, zádí a střechou vstupuje Innotech do tvrdého konkurenčního boje s dalšími světovými tunignovými společnostmi.

Innotech vytvořil masku plnou nabroušených leštěných zubů, který z americké „korvetky“ dělá moderní evropský stroj. Desing vozu vzdáleně připomíná Ferrari 599 GTB Fiorano – prostě si představte na středu masky vzpínajícího se hřebce. Záď je přepracovaná k nepoznání a hledá svůj odkaz ve vozech šedesátých a sedmdesátých let. Dveře se otevírají vertikálně ve stylu Lamborghini.

Společnost připravila vylepšení také brzd, buď od Baera nebo Bremba. Kola jsou také volitelná. Úpravce ovšem odporučuje devatenáctky dopředu a dvacítky do zadu. Nový je také výfukový systém.

Úpravu motoru neprovází žádná technická specifikace, nicméně motory LS2 a LS3 mohou být upgradovány v rozmezí 500 – 560 koní nebo 600 – 1000 koní. Innotech Corvette C6 Coupe na fotografiích má pod kapotou 560 koňový agregát LS3.

Podle dostupných informací se během roku setkáme s verzí Innotech C6 Speedster, stejně jako s verzemi Innotech C6 Z06 a ZR1.

Cena úpravy nebyla zveřejněna.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Innotech Corvette po česku

 

Innotech Corvette po česku

 

Innotech Corvette po česku

 

Innotech Corvette po česku

 

Innotech Corvette po česku

 

Innotech Corvette po česku

 

Innotech Corvette po česku

 

Innotech Corvette po česku

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek