Tuning REDAKCE

Iosis má brášku Ford Reflex (24.01.2006)

FordKONCEPTY – Iosis se zjevil jako přízrak a ukázal světu nové vnímání designu. Designéři od Fordu překvapili svou razancí a automobiloví nadšenci přestali dýchat. Naprosto nadšení mohli být fanoušci tuningu, kteří mohli z nového kocnceptu čerpat velké množství inspirace. Hlavně však u otevírání dveří, které se jak vepředu, tak vzadu otevíraly vertikálně. A Reflex šel ještě dál. Je dvoudveřovým kupé, ovšem otevírání dveří je proti větru a vertikálně. Pokud si to neumíte představit, tak se mrkněte na fotky, stojí to za to.

Ford Reflex není evropským konceptem, ačkoliv by se to mohlo na první pohled zdát. Američani se patrně poevropšťují, neboť Reflex přesně vystihuje podstatu vozu pro Evropana. Je malý, sportovní a elegantní. V Americe se navíc stále častěji objevuje heslo: „malý je velký“, jehož vznik můžeme hledat v různých směrech lidských životů, nejpravděpodobněji však bude uhnízděn v kalhotách některého z manažerů amerických automobilek. Tvrzení však podtrhuje velikost vnitřního prostoru, který by mohl Američany ujistit, že heslo je správné bez ohledu na logiku.

Pod kapotou je diesel-elektrický motor, který má reálnou šanci stát se v příštích deseti letech naprostou špičkou v možnostech pohonu automobilů. Ovšem nezapomínejme, že solární panely je nutné napájet sluncem a v českých podmínkách hlavně v zimě může být pohon na elektriku docela problém. V současné době na americký trh přichází Suzuki Swift, což svědčí o vzrůstající oblíbenosti malých vozů za oceánem. V takových podmínkách by se mohl Reflex začít i vyrábět. Ovšem tvůrci zatím uvažují velice přízemně.

Hybridní vozy nejsou v Americe výjimkou, ovšem design takového kalibru potřebuje přece jen více trpělivosti. Vůz se pyšní prosklenou karoserií a odvážnými svalnatými proporcemi. Dvaceti palcová kola jen podtrhují první dojem.

Interiér je vyladěn velice hravě a netradičně. Tvůrci zvolili červenou a bílou barvu, které by měly jemně působit na řidiče i cestující. Kokpit se obejde bez spínací skříňky a veškerý provoz a start je zajištěn tlačítky.

Sportovní koncept zatím nemá ambice na sériovou výrobu, ovšem jako zdroj inspirace tunerů jistě postačí.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

Související články: Iosis: uchylárna pro tunery? - 01.09.2005

 

Ford Reflex  Pár obrázků vozu Ford Reflex

Ford Reflex Ford Reflex Ford Reflex
 
Ford Reflex Ford Reflex Ford Reflex
 
Ford Reflex Ford Reflex Ford Reflex
 
Ford Reflex Ford Reflex Ford Reflex
 
Ford Reflex Ford Reflex Ford Reflex
 
Ford Reflex Ford Reflex Ford Reflex
 
Ford Reflex Ford Reflex Ford Reflex

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek