Tuning REDAKCE

Iso Rivolta Marella (08.10.2009)

TUNING – Postavit auto není jednoduché. To ví každý tuner. Jedna věc je předělat příď vozu a druhá předělat kompletní vůz od základu. Jako příklad si můžeme vzít výměnu světel u Škody Rapid a naprostou předělávku známé úpravy AK47. Dvě stejná auta, jen na každém z nich pracoval tuner různě dlouhou dobu a na výsledku je to poznat. Plnění snu v podobě realizace vlastních představ patří k základním lidským potřebám a nejinak tomu bylo u ruského studenta, který vytvořil designovou studii Iso Rivolta Marella.

Projekt realizace sportovního vozu trvá roky. Tedy pokud nemáte k dispozici zkušené inženýry a mechaniky. Student moskevské průmyslové univerzity aplikovaného umění si vzal na pomoc italský designový dům Zagato. Díky této spolupráci vznikl zmenšený koncept, který by v reálu byl postaven na základě Chevroletu Corvette ZR1. Správně, to je ta verze s osmiválcem pod kapotou o výkonu 640 koní. Dost výkonu pro velmi lehký vůz.

Výsledkem je Iso Rivolta Marella, která se asi nebude nikdy prodávat a nikdo nesáhne po konceptu, aby ho vyrobil. Nakonec na papíře přece jen vypadá lépe. Mohli bychom však tuto zprávu chápat, že by mohlo dojít k oživení značky Iso? Pár následovníků úspěšných sportovních vozů bychom uvítali. Do té doby se ale spokojíme s koncepty a s realitou, že na školách je spousta designérů, kteří umějí vytvořit zajímavý design vozů.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

 

Iso Rivolta Marella

 

Iso Rivolta Marella

 

Iso Rivolta Marella

 

Iso Rivolta Marella

 

Iso Rivolta Marella

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek