Tuning REDAKCE

Jaguar C-X75 bude (11.10.2010)

NOVINKY – Jaguar má stále dluh vůči svým fanouškům. Jedná se o model E-Type, který je synonymem automobilové elegance. Jeho úspěch prý je v tom, že pokud za jeho volant usedne muž, funguje jako falický symbol. Ješitnost mužů tu byla, je a bude. A čím delší přední kapota bude, tím lépe se muži budou cítit. I když dnes tento symbol přešel do celkové velikosti vozů SUV. Jaguar nemá žádného přímého nástupce legendárního E-Type. Záplatou této skutečnosti ovšem může být koncept C-X75, o kterém jsme už psali. Nyní tu máme nové zprávy, bude se totiž možná vyrábět.

Vše odstartovalo Porsche, které zveřejnilo záměr vyrobit hybridní model 918 Spyder. Na pařížském autosalonu se zástupci britské luxusní značky vyjádřili pro Autoweek, že zde existuje možnost, že by se C-X75 vyrábělo v limitované edici 2000 vozů ročně. Údajně by šlo o nástupce modelu XJ220.

Pokud se na celý projekt podíváme z reálného hlediska, Jaguar hodlá využít mikro plynové turbíny k tomu, aby dobíjela baterie nebo poháněla vůz. Jen vývoj a testování této technologie zabere automobilce minimálně tři roky. Potvrdil to i Tony Harper z vývoje Jaguaru. „Další tři až čtyři roky nám ovšem zabere integrovat turbínu do vozu,“ prozradil. Pokud správně počítáme, hovoříme tu o sedmi letech vývoje.

Pokud dostane projekt zelenou, pak se můžeme v roce 2017 těšit na nový supersport. Soudě dle tvarů bude stále atraktivní záležitostí. Pokud se vedení automobilky rozhodne, pak je ale možné, že tvar přídě nového supersportu uvidíme už v příštích letech i u jiných modelů.

Zvedněte výkon svého motoru se sportovním filtrem Green. Nyní se slevou 20%.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


Jaguar C-X75 bude

Jaguar C-X75 bude

Jaguar C-X75 bude

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek