Tuning REDAKCE

Jak upravit dokonalost? (04.03.2005)

tuning-aktuality/00_rok_2005/04_03_2005_brabuss/logo_brabuss_01Jak upravit dokonalost?

Když jsem ho viděl na vlastní oči poprvé, bylo to v Essenu v roce 2003. Stál pod plachtou a já se každých třicet minut vracel zpátky do prvního sálu, jestli už ho neodhalili. Pak jsem se dočkal. Mercedes SLR McLaren. Naprosto úchvatná exkluzivita. Po druhé jsem ho viděl v akci, když kolem mě projel na Charlottenplatz ve Stuttgartu. Úžasné tvary a dokonalá harmonie. Auto dle mého gusta. A ani jednou mě nenapadlo, že by se tohle auto mělo podrobit jakékoliv úpravě. Jak také upravit dokonalost?

A přesto se Brabus nebál té drzosti a připravil pro SLR McLaren sportovní program. Individualizovat něco tak naprosto individuální se může zdát na první pohled naprostým nesmyslem. A přesto se Brabus do práce pustil.

Nejdůležitější informací je asi fakt, že Brabus vybavil SLR zvláštním samouzavíracím diferenciálem, který o 40 procent optimalizuje trakci supersportu a zlepšuje akceleraci vozu. Změn se dočkalo také chlazení palivového systému, vačka a otevřený výfukový systém, který odvádí sílu přeplňovaného osmiválce o výkonu 660 koní při 6500 otáčkách. Škoda, že výfukový systém není homologován pro použití na veřejných silnicích. Tato výbava zaručí eSeLeRku dostat se z nuly na stovku za 3,6 sekundy a maximálka se pohybuje kolem 340 km/h.

Ovšem změn se nedočkala jen výkonová sestava. Brabus nabízí modifikaci jednotlivých dílů od spojlerů přes tlumiče k doplňkům pro interiér. Pro zlepšení přímé stability ve vysokých rychlostech Brabus vyvinul nový přední spojler, který nasává vzduch. Tento díky karbonovému základu a aerodynamickému tvaru redukuje vzduch na přední nápravě a navíc vozu přispívá sportovnějším vzhledem. Zadní spojler je také z karbonu.

Automobil stojí na dvacetipalcových kolech nazvaných Brabus Monoblock VI 20. Disky jsou obuté v pneumatikách o rozměrech 255/30 a 305/25.

Osmiválcový sporťák i s výbavou od Brabuse vyjde na 600 000 euro.

 

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázků Brabusse SLR

     
     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek