Tuning REDAKCE

Jedničkové BMW v novém (08.06.2011)

NOVINKY – BMW připravilo druhou generaci malého hatchbacku série 1. Na první pohled vůz vyrostl a dočkal se ještě kontroverznějšího vzhledu než tomu bylo u první generace. Pod kapotou se objeví nová generace 1,6 litrového přeplňovaného agregátu o výkonu 170 koní. Interiér se příliš nezměnil, prakticky uvažující zákazníci budou potěšeni zavazadlovým prostorem.

BMW série 1 rozhodně není pro každého. Není totiž hezké. Tedy rozhodně ne na první pohled. Se zvětšením hlavních světlometů se novinka z mnichovské stáje stává velmi netradiční ukázkou osobitého designu. Někteří zákazníci jedničku milují, stejně jako milují model X1. I přes diskutabilní příď musíme navíc uznat, že záď se designérům z BMW povedla, i když vypadá jako vykrádačka z modelu Volkswagen Polo.

Automobilka už nyní potvrdila, že se jednička objeví i ve verzích třídveřového hatchbacku, kupé a kabriolet.  Chybět by neměla ani vrcholná verze s označením M. Velkou zvláštností je, že se jedničková řada s kódovým označením F20 bude vyrábět na stejné platformě jako nová trojková série, tedy modely F30. Pětidveřový hatchback bude mít délku 4,32 metrů, šířku 1,76 metrů a výšku 1,42 metrů. Zavazadlový prostor se zvětšil o třicet litrů, disponuje tedy objemem 360 litrů.

Zatímco v exteriéru spatříme změny okamžitě, v interiéru se rozhodně jedná o evoluci stávajícíh modelů. Vůz má větší centrální konzoli, volant má nový design a celkově je interiér vyveden z lepších materiálů.

Pod kapotou najdeme šiřokou nabídku motorů. Chybět tak nebude verze 116d s dvoulitrovým turbodieselem o výkonu 116 koní, verze 118d a 120d se stejnými motory o výkonu 143 a 184 koní. Benzín zastoupí již zmíněná šestnáctistovka o výkonu 136 nebo 170 koní. BMW připraví i k životnímu prostředí šetrnou verzi, která se pochlubí emisemi 99g/km. Podle dostupných informací se můžeme těšit i na verze o výkonu 240 a 258 koní.

Automobilka zatím nezveřejnila ceny ani datum zahájení výroby druhé generace.

Vyberte si z nabídky homologovaného denního svícení.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Jedničkové BMW v novém

 

Jedničkové BMW v novém

 

Jedničkové BMW v novém

 

Jedničkové BMW v novém

 

Jedničkové BMW v novém

 

Jedničkové BMW v novém

 

Jedničkové BMW v novém

 

Jedničkové BMW v novém

 

Jedničkové BMW v novém

 

Jedničkové BMW v novém

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek