Tuning REDAKCE

Jensen Interceptor GT se vrací (23.09.2011)

NOVINKY – Málokdy se stane, že zapomenutá značka najde spasitele, který investuje jmění do obnovy a znovuzískání reputace daného zboží. BMW se ale oživení Mini povedlo, to stejné můžeme říct o Maybachu anebo si vzpomenout na výrazné počiny v oblasti modelů: Ford GT40 nebo Fiat 500. Healey Sports Cars se ovšem pustilo do složitější obnovy: v roce 2012 přijede nový Jensen Interceptor GT.

Původ tohoto čtyřsedadlového sportovního vozu hledejme v padesátých letech. Ačkoliv na přelomu 60. a 70. let se Jensen objevil s modelem Interceptor. Britská automobilka využila služeb italského studia Carrozzeria Touring a výsledkem bylo velmi atraktivní kupé. Vyrábělo se v letech 1966 – 1976, a to docela v malých počtech. První série čítala jen 22 kusů. Druhá série byla úspěšnější, vyrobeno celkem 232 Jensenů Interceptor SP, které jsou prakticky nejvýkonnějšími Jenseny. Výkon tehdy činil 390 koní.

V další nabídce Jensenů nechyběly ani luxusní verze, dokonce bylo vyrobeno i 267 kabrioletů. Výroba pokračovala, ovšem do osmdesátých let nevydržela. Teprve v roce 2007 se začalo uvažovat o znovuzrození. Specialisté na jenseny ukázali původní Interceptor s novou technikou. V roce 2010 vznikla společnost Jensen International Automotive s tím, aby doručila první reálné vozy už na začátku roku 2011 prvním zákazníkům.

Ne vše běží, ale jak má. Práva společnosti, která projekt jednoduše nedotáhla do konce, koupila firma Healey Sports Cars ze Švýcarska. Ta hodlá v roce 2012 představit sériovou verzi a výrobu zahájit až v roce 2014. Práce na prvním modelu už začaly.

Informace o tom, kolik bude ročně vozů vyrobeno, ani kolik bude stát, zatím nejsou k dispozici, stejně tak chybí technická specifikace. Podívat se můžeme zatím na skicy a na video z výroby.

Se stěrači FLAT uvidíte lépe.

-jj-
Foto: Archiv

 

Jensen Interceptor GT se vrací

 

Jensen Interceptor GT se vrací

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek