Tuning REDAKCE

Kaktus po francouzsku (04.09.2007)

Kaktus po francouzskuNOVINKY - Francouzi budou hvězdami frankfurtského autosalonu. Nejenže jsou vlastníky netradičního a odvážného designu, hrají si s koncepty podle zrovna letících trendů a vedle konceptu Airscape se ve Frankfurtu objeví podivná hračka s neobvyklým názvem C-Cactus. Model by měl být určen pro mladou generaci, která se nebojí sejít z vyšlapané cesty a zkusit něco nového. C-Cactus může být budoucností automobilky, která reaguje na změny ve směru ekologického provozu automobilů.

Zvláštní design vozu navozuje dojem malých rozměrů. Vůz má ovšem 4,2 metrů délky. Boční dvoje dveře mají jinou barvu než karoserie a páté dveře jsou spojeny se střechou skleněným střešním oknem tak, jak jsme tomu zvyklí například u Citroenu C4 Coupe. Pod přední kapotou, která opisuje tvar buldočí tlamy se bude skrývat turbodiesel HDi s hyridním pohonem (zatím nebylo stanoveno jakým). Toto spojení nabídne nízkou spotřebu paliva 3,4 litrů na sto kilometrů a emise CO2 do 78 g/km.
 
Vůz má prakticky nulovou šanci se dostat do výroby. Výrobce si uvědomuje nepříliš velkého úspěchu s modelem C3 Pluriel a raději vsadí na jistotu konvenčnějších modelů. Navíc nedávno vyrukoval s modelem C-Crosser, kterému by mohl mít tento koncept alespoň tvarově nejblíže. U Citroenu však pro následující sezonu bude stačit, když uvolní pro výrobu koncept Airscapu.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Kaktus po francouzsku

 

Kaktus po francouzsku

 

Kaktus po francouzsku

 

Kaktus po francouzsku

 

Kaktus po francouzsku

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek