Tuning REDAKCE

Kalendář Pirelli 2005 (10.12.2004)

tuning-aktuality/10_12_2004_pirelli/logo_pirelli_01Ženské tělo je jednou z mnoha příčin, proč se tolik daří sportovním automobilům na světovém trhu. Mužský kompenzátor méněcennosti pak ve většině případech dokáže zaujmout nejen ženy, ale především muže. Ženy neodmyslitelně k automobilům patří a svou něžností a přirozenou krásou dodávají vozům mnohem větší význam, než by ve skutečnosti měly. Ovšem ne vždy jsou ženy u automobilů vyžadovány. Důkazem může být český časopis Speed, jehož obálku již delší čas nezdobí krásná modelka. Důvod? Čtenáři si to nepřáli.

Žena je největším tahákem v byznysu, který ve většině patří mužům. Řada firem na ženské nahotě vydělává a dlouhá léta je symbolem žena také v kalendářích italské firmy Pirelli. Výrobce pneumatik letos po třiatřicáté vydává kalendář pro 2005. Tento má na svědomí renomovaný fotograf Patrick Demarchelier a pro svou uměleckou sérii si vybral prostředí Ria de Janeira. Ovšem tradičně se nedostane na pulty obchodů a firma kalendáře věnuje zákazníkům a přátelům.

K hlavním představitelkám celého kalendáře pro rok 2005 v černobílém provedení patří modelky Naomi Campbell, Filippa Hamilton, Isabeli Fontana, Adriana Lima, Diana Dondoe, Erin Wasson, Eugenia Volodina, Julia Stegner, Liliane Ferrarezi, Marija Vujovic, Michelle Buswell nebo "Valentina“ a Valeria Bohm.

Francouz Demarchelier, který působil jako hlavní fotograf Harpers Bazaaru od roku 1992 do května 2004, má na svém kontě také reklamní kampaně a nejrůznější televizní spoty. Osobně prosazuje takovou techniku, která mu zaručuje nezaměnitelné výsledky, jak tvrdí.

Poprvé vůbec v celé historii kalendářů čítá tento celkem dvaadvacet stran. K obvyklé obálce a dvanácti fotografiím přibylo dalších devět snímků. Kalendář uzavírá koláž fotografií, které Demarchelier „ulovil“ na známé diskotéce v Riu de Janiero při závěrečné oslavě při focení pro tento kalendář.

Přinášíme vám náhled na čtyři snímků pro představu, o co jsme tradičně zase tento rok přišli.

 

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázků z nového kalendáře Pirelli 2005

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek