Tuning REDAKCE

Kia chystá sériovou K9 (14.02.2012)

NOVINKY - Kia před nedávnem představila koncept GT, který nadchl i motoristy, kteří jinak pozornost korejské produkci nevěnují. Salónní čtyřdveřové kupé však zatím nemá jasné vyhlídky na výrobu. Kia přichází se sedanem, který má být dvojčetem Hyundaie Genesis a podle dostupných informací se má začít prodávat ještě před prázdninami.

Vlajková loď stále úspěšnější automobilky má zatím název K9. Korejci připravili tři skicy, kterými chtějí nalákat své příznivce i nové zákazníky. A i když název není konečný, velikost vozu a provedení údajně ano. Velký manažerský sedan si bude brousit zuby na evropské velmi silné hráče. Na pozoru by se prý měli mít hlavně v BMW a Audi. Důvod je prostý, Kia vůbec poprvé představuje vůz s pohonem zadních kol.
 
Velká očekávání má automobilka i kvůli velkoobjemovým motorům. Kia slibuje některý z motorů Hyundaie Genesis, tedy 3,8 litrový šestiválec či 4,6 litrový nebo 5,0 litrový osmiválec. V nabídce by ale neměla chybět ani dieselová varianta.
Kia si u nového vozu cení hlavně designu a provedení. Obdobný design jsme mohli vidět už na zmíněném konceptu GT. Tak jako vždy zde ovšem můžeme vidět fragmenty Audi či BMW. A to zejména ve svítilnách.

"Naše nová vlajková loď je ukázkou všech našich klíčových schopností, tedy designu, výkonu a technologických znalostí," řekl Soon-Nam Lee, ředitel marketingu. "Novinku začneme v Jižní Koreji prodávat už v červnu, datum pro další trhy bude teprve zveřejněn," dodal.

S největší pravděpodobností se s novým modelem setkáme na ženevském autosalonu. Kdy dorazí do showroomů Kie však zatím netušíme.

Posviťte si na cestu žárovkami Osram za nejlepší cenu na internetu.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Kia chystá sériovou K9

 

Kia chystá sériovou K9

 

Kia chystá sériovou K9

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek