Tuning REDAKCE

Kia K9 bude Quoris + video (19.07.2012)

NOVINKY – Kia K9 je limuzínou, kterou celý svět přezdívá „Jihokorejské BMW 7“. Vlajková loď úspěšné automobilky Kia bude z koncepční verze K9 přejmenována na Quoris, a to pouze na trzích mimo Jižní Koreu. Tam i nadále novinka zůstane v povědomí pod názvem K9. Nový model se začne v Evropě prodávat už na konci tohoto roku.

Zatím nemáme oficiální informaci, ve kterých zemích Evropy se bude limuzína od Kia prodávat, informace prozrazují jen západní Evropu a Severní Ameriku. Zájem o vůz má být veliký, cenově bude výhodnější oproti konkurentům v dané třídě a nabídne dostatečné technologie, aby se svým sokům ve třídě vyrovnal.

Thomas Oh, výkonný prezident automobilky Kia, vysvětlil, proč se vedení rozhodlo pro název Quoris: „Název je odvozený od anglických slov „core“ a „quality“ (jádro, kvalita). Nový název pro naši vlajkovou loď tak jasně odkazuje na atributy vozu. Quoris představuje solidnost, luxus a vysokou úroveň technologií, a to vše v sobě rezonuje jako chorus.“

K rozhodnutí dát jasné jméno vozu vzešlo především z toho důvodu, aby novou Kia byla jasně rozpoznatelná v davu zákazníků. Pro Kiu je luxusní segment novým trhem.

V Jižní Koreji se K9, tedy Quoris, bude prodávat s 3,3 litrovým šestiválcem o výkonu 300 koní. V nabídce bude také 3,8 litrový šestiválec o výkonu 333 koní. Oba motory budou vybaveny osmi stupňovou převodovkou a pohonem zadních kol.

V Evropě by se mohl vůz objevit s šestiválcem o objemu 3,8 litrů a výkonem 290 koní. V nabídce by ale měl být i osmiválec a hovoří se stále častěji o dieselu. Na oficiální informace si však ještě budeme muset chvíli počkat.

Vyberte si z rozsáhlé nabídky náhradních dílů na všechny vozy.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Kia K9 bude Quoris + video

 

Kia K9 bude Quoris + video

 

Kia K9 bude Quoris + video

 

Kia K9 bude Quoris + video

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek