Tuning REDAKCE

Kia představila koncept Cross GT (12.02.2013)

NOVINKY – Zatímco se výrobci prémiových vozů snaží na trh vstoupit s malými vozy, jihokorejské automobilky Hyundai a Kia aktivně pracují na rozšíření svého portfolia o velké a prémiové vozy. Nejinak tomu bylo na Chicago Auto Show, kde Kia představila nový koncept Cross GT. Vypadá to, že i jihokorejský výrobce hodlá mít luxusní crossover. Vedle této novinky totiž vzniká i luxusní sedan GT s pohonem zadních kol. Crossover využívá stejný podvozek jako sedan.

Korejci mají zájem vyrábět větší a lepší SUV, než je nynější Sorento. Novinkou by se automobilka chtěla postavit takovým rivalům, jakými jsou například BMW X5 nebo X6. S délkou 4 897 milimetrů může atakovat i nejnovější Range Rover. Novinka bude disponovat 3 099 milimetrovým rozvorem, což je o 399 milimetrů více než u modelu Sorento. O 2 009 milimetrů je potom novinka širší než Sorento.

Čtyřsedadlový model bude vyroben ve sportovním duchu. Dostupné fotografie ukazují futuristický vzhled, který samozřejmě v sériové verzi k dispozici nebude. Pod kapotou ale nabídne 3,8 litrový šestiválec, nebude chybět osmistupňová převodovka a pohon všech čtyř kol. Hybridní systém počítá i s elektrickým motorem, který bude mít dojezd 32 kilometrů. Celkový výkon vozu by mohl být kolem 400 koní.

Peter Schreyer z Kie prohlásil, že koncept je ukázkou nového vzhledu přídě modelů Kia a také ukázka obchodní perspektivy. Zároveň se rozhovořil o luxusním salónním crossoveru s pohonem zadních kol.

Kia má velké plány a jak už jsme u této automobilky zvyklí, nezůstane jen u nich. Ačkoliv informace o sériové produkci velkého Cross GT nebyly potvrzeny, věříme, že Kia začne novinku brzy vyrábět.

Dopřejte svému vozu údržbu s výrobky SONAX - se slevou 20%.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Kia představila koncept Cross GT

 

Kia představila koncept Cross GT

 

Kia představila koncept Cross GT

 

Kia představila koncept Cross GT

 

Kia představila koncept Cross GT

 

Kia představila koncept Cross GT

 

Kia představila koncept Cross GT

 

Kia představila koncept Cross GT

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek