Tuning REDAKCE

Kicherer CLS Edition Black (25.07.2011)

TUNING – Design nového CLS je méně kontroverzní než u první generace salonního čtyřdveřového kupé. Přesto se vůz netěší takové oblibě, jakoby se na první pohled čekalo. Kicherer je jedním z dalších tunerů, kteří se pokoušejí novinku vylepšit. CLS 500 Coupé je s výkonem 408 koní a 600 Nm točivého momentu po modelu C63 AMG současným nejsilnějším masově prodávaným automobilem, který Mercedes může svým zákazníkům nabídnout. Kicherer dělá CLS ještě zajímavějším, a to nejen na pohled.

I když je na fotografiích CLS excelentní, ve skutečnosti je to motor, který překvapí nové majitele nejvíce. V případě Kichereru má kupé výkon o 62 koní větší než sériová verze. 470 koní jistě postačí většině potenciálním zákazníkům. Pokud přibalíme i 90Nm točivého momentu navíc, stane se vůz okamžitě zajímavější alternativou ostatních čtyřdveřových kupé.

Výkon se Kichereru podařilo zvednout díky novému výfukovému systému a především PowerConverteru. Osmiválec jde údajně okamžitě za plynem a řidič se může těšit z dokonalého zvuku. Sání turbíček je pak příjemným bonusem.

Sportovní charakter podtrhují i nová dvaceti palcová kola, která jsou vyráběna ručně. Mají název Kicherer RS-1 a ukrývají šesti a čtyřpístkové brzdiče. Brzdový systém je vedle nového podvozku další částí celkové úpravy.

Velkou pozornost věnovala firma i interiéru. Zde se potkáme s kvalitními materiály v luxusním provedení. Nechybí kůže nebo panely v lesklém laku piana. Někteří možná ocení i nové koberečky s logem úpravce.

Cena úpravy nebyla zveřejněna.

Posviťte si na cestu XENON žárovkami HID-II.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Kicherer CLS Edition Black

 

Kicherer CLS Edition Black

 

Kicherer CLS Edition Black

 

Kicherer CLS Edition Black

 

Kicherer CLS Edition Black

 

Kicherer CLS Edition Black

 

Kicherer CLS Edition Black

 

Kicherer CLS Edition Black

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek