Tuning REDAKCE

Kicherer SLS GT/R (06.10.2011)

TUNING – Mercedes se vedle kupé SLS AMG pyšní také roadsterem. Nese název SLS AMG Roadster. Tuningová společnost Kicherer vytvořila úpravu s neobvykle dlouhým názvem: Kicherer SLS Roadster Supersport GT/R. AMG chybí. Kicherer se přitom především zaměřil na design, i když technických změn je také mnoho. Vůz nově disponuje výkonem 630 koní oproti sériovým 571. Lidé ovšem velmi často nakupují očima, a výsledek Kichereru se jim pravděpodobně zalíbí.

Dodané nenápadné díly karoserie jsou z kvalitního karbonu. Karoserie se dočkala nové masky chladiče, čistý design však překvapí i na zádi. Kicherer udělal tak málo, a přece tak moc. Siluetu klasického sportovního vozu podtrhují dvaceti palcová kola RS-1.

Světlou výšku lze zvyšovat a snižovat díky nastavitelným tlumičům, a to pouhým tlačítkem. V případě nerovností, či drobného terénu lze vůz zvýšit až o 30 milimetrů. Na zádi si můžeme všimnout čtyř oválných koncovek výfuků. Díky technice zde opět může řidič regulovat zvuk mezi velmi hlasitým a diskrétním.

Za vyšším výkonem vozu stojí výměna vzduchového filtru a další úpravy, které Kicherer neprozrazuje. Jistě mezi nimi bude i zásah do software řidící jednotky. Výkon 630 koní postačí k tomu, aby SLS sprintovalo z nuly na stovku za 3,5 vteřin a dosáhlo maximální rychlosti 320 km/h.

Cena úpravy nebyla zveřejněna.

Se stěrači FLAT uvidíte lépe.

-jj-
Foto: Archiv


 

Kicherer SLS Roadster Supersport GT/R

 

Kicherer SLS Roadster Supersport GT/R

 

Kicherer SLS Roadster Supersport GT/R

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek