Tuning REDAKCE

Lamborghini má nové SUV Urus (23.04.2012)

NOVINKY – Lamborghini Urus je název nejnovějšího modelu italské automobilky. SUV má být vrcholnou nabídkou pro zákazníky, kteří nakupují velká SUV. Pětidveřové salónní SUV není segmentem, který by měl u Lamborghini tradici, automobilka však chce vstoupit do neznámých vod a profitovat. Když ovšem zabrousíme do osmdesátých let, vzpomeneme si na model LM002, který už tehdy byl čímsi jako terénním SUV.

Název Urus je odvozen ze světa býků, Urus byl předchůdcem dnešního skotu. Podle italského výrobce je španělský zápasící býk, už pět set let velmi blízko k původnímu Urusu, minimálně svým temperamentem. Nové SUV má být 4,99 metrů dlouhé, 1,99 metrů široké a 1,66 metru vysoké. Je tedy celkově větší než například BMW X6.

Lamborghini zatím neprozradilo, jaký motor pod přední kapotou najdeme, víme však, že minimální výkon vozu bude šest set koní a emise CO2 budou nejnižší v dané třídě. Sériová verze modelu by se mohla dočkat i desetiválce. Osmiválec bude pravděpodobně odvozený z přeplňovaného osmiválce z Audi.

Urus využívá stejné platformy, jakou nedávno nabídl kombík Bentley EXP 9 F. Jde o podvozek, který využije i příští generace Volkswagenu Touareg, Porsche Cayenne a Audi Q7. Podle automobilky bude nízká produkce emisí zajištěna i díky lehké karoserii. Lamborghini využije karbonu nejen v exteriéru, ale i interiéru.

„Urus je velmi konkrétní představou budoucnosti Lamborghini. Jako třetí modelová řada perfektně doplní naše supersporty,“ řekl CEO automobilky, Stephan Winkelmann. „SUV pro nás znamená svobodu a emoce. Jde navíc o nejúspěšnější segment na trhu. Urus je nejextrémnější interpretací idey SUV, je to Lamborghini všech SUV,“ dodal.

Interiér nabídne místo čtyřem pasažérům. Fotografie, které jsou k dispozici, ovšem na internetových diskusích zrovna neslaví úspěch. Koncept si dnes odbyl premiéru na autosalonu v Pekingu. Jak vypadá v reálu, se už nyní můžete podívat na videu níže.

Vyberte si z rozsáhlé nabídky náhradních dílů na všechny vozy.

-jj-
Foto: Archiv

 

Lamborghini má nové SUV Urus

 

Lamborghini má nové SUV Urus

 

Lamborghini má nové SUV Urus

 

Lamborghini má nové SUV Urus

 

Lamborghini má nové SUV Urus

 

Lamborghini má nové SUV Urus

 

Lamborghini má nové SUV Urus

 

Lamborghini má nové SUV Urus

 

Lamborghini má nové SUV Urus

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek