Tuning REDAKCE

Lancia Imperiale David Cardoso (30.12.2011)

NOVINKY – Při pohledu na Lancii Delta je jasné, že italská automobilka stále překvapuje designem. To bohužel už nepotvrzuje nová Thema, která je jen lepším alter-egem Chrysleru 300. Rozhodnutí vedení automobilky rozhodně značce neprospívá, o čemž svědčí i chladný zájem zákazníků. Lancia dlouhou dobu trpěla krizí identity, nicméně nová Delta vypadá dobře a Ypsilon je klasika mezi malými vozy v celé Itálii. Mohl by pomoci nový návrh Davida Cordosa?

Designer David Cardoso je nezávislým tvůrcem, který dle svých slov rozhodně s nabídkou a směrem Lancie spokojený není. „Když Lancia představila novou Themu, která vychází z Chrysleru 300C, byl jsem zklamán. Lancia se vydala cestou odosobnění od vlastního italského designu. Můj návrh by měl být demonstrací regulérního nástupce modelu Thesis,“ řekl Cardoso.

Model, který Cardoso navrhl, pojmenoval Imperiale. Jde o jméno, které by mělo vystihovat vlajkovou loď italské automobilky. Pravděpodobně si neuvědomil, že to byl právě Chrysler, kdo název Imperial už jednou využil u svých luxusních modelů ve dvacátých a osmdesátých letech minulého století.

Na první pohled je design inspirován nejen Deltou, ale i Thesis. Záď ovšem vychází z modelu Lancie Gamma Berlina ze sedmdesátých let. Je troufalé o vozu hovořit jako o fastbacku, spíše jde o sedan s netradiční zádí.

Kdosi kdysi řekl, že Thesis je spíše sochařské dílo než automobil, a že je především určena pro bohémy, kteří bohužel na ní nemají peníze. Neúspěch modelu tak možná zabránil vedení automobilky stejnou chybu opakovat. I když skalní příznivci italské značky by dali přednost před Themou zcela jistě Cardosovi.

Nebrzděte nadoraz - brzové kotouče Zimmermann pro Vaše bezpečí.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Lancia Imperiale by David Cardoso

 

Lancia Imperiale by David Cardoso

 

Lancia Imperiale by David Cardoso

 

Lancia Imperiale by David Cardoso

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek