Tuning REDAKCE

Lancia Stratos oficiálně (16.08.2010)

NOVINKY – Záhady kolem Lancie Stratos jsou konečně vyjasněny. Už několik týdnů přinášíme kusé informace o znovuzrození supersportovní rallye legendy Lancie Stratos. Rozmazané obrázky mohly být fámou, stejně jako realitou. Nyní už víme, že Lancia Stratos je opravdu vyrobena. Bohužel však pouze v jednom kusu. Na svědomí ji má Pininfarina a pod kůží najdeme techniku z Ferrari F430.

Ikonická Lancia Stratos je velmi vzácnou záležitostí i u sběratelů. Majitel a ředitel německé společnosti Brose KG, Michael Stoschek, si objednal novou Lancii Stratos na zakázku. Zatím jde pouze o jeden kus a nejde o oficiální produkt. Fotografie, které jsme získali, jsou ze zdroje Stoschekovy společnosti.

Autorem nové Lancie Stratos je italský designový dům Pininfarina. Je docela možné, že se nakonec objeví v malé sérii, s největší pravděpodobností by to bylo pro zákazníky s velkými finančními možnostmi. Zjistili jsme, že vůz je postaven na Ferrari F430 Scuderia, takže pod kapotou má velmi atraktivní osmiválec o výkonu 510 šlechtěných koní.

Očekáváme, že se vůz představí na Paris Motor Show v září. Přece jen jde o znovuzrození legendy ze sedmdesátých let a byla by velká škoda ho nepředstavit veřejnosti.

Další informace o vozu v tuto chvíli nemáme, zájemci o vůz se mohou spojit s firmou Brose KG anebo přímo s Pininfarinou. Výslednou cenu však odhadujeme někde kolem dvanácti milionů korun.

Zvedněte výkon svého motoru se sportovním filtrem Green. Nyní se slevou 20%.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


Lancia Stratos oficiálně

Lancia Stratos oficiálně

Lancia Stratos oficiálně

Lancia Stratos oficiálně

Lancia Stratos oficiálně

Lancia Stratos oficiálně

Lancia Stratos oficiálně

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek