Tuning REDAKCE

Land Cruiser Black Bision (24.06.2009)

TUNING – Na tuning velkých SUV už jsme celkem zvyklí. Velké offroady jsou však upravovány jen zřídka, a to pouze tehdy, jde-li o nějakou luxusní značku. Tedy pokud nepočítáme výrobce chromovaných ochranných rámů. Netradiční úpravu velké Toyoty Land Cruiser připravila společnost Wald International a spojila extrémnější design s vysokým standardem kvality. A proč extrémnější? Je běžné, aby offroad stál na dvaceti palcových kolech a v zadním nárazníku měl difuzor? A Hummery nepočítáme.

Základem celé úpravy je kompletní bodykit. Vůz v černé barvě vypadá na fotografiích menší, než ve skutečnosti je. Styling vozu nastavuje již přední spoiler, který má velké nádechy doplněné párem mlhových světel. Spodní část spoileru je předsunutá dopředu, vše ovšem vypadá kompaktně díky svalnatým tvarům  Land Cruiseru. Maska chladiče je černě lakovaná.

Zadní část vozu je velmi netradiční. Záď offroadu totiž zdobí nejen obrovský spoiler s difuzorem a čtveřicí chromovaných koncovek výfuku, ale také mohutné střešní křídlo. To má svůj původ bezpochyby minimálně u závodních vozů rallye. Celý bodykit doplňují boční prahy, které jsou vyrobeny ve stejném stylu jako přední a zadní spoiler.

Ačkoliv automobil ještě zepředu a zezadu vypadá celkem atraktivně, profil vozu je téměř směšný. Dvaceti palcová kola jsou dobrým základem, ale na extrémní úpravu jsou příliš malá. Svou vinu nese i použití tmavých kol a relativně velkých pneumatik. V případě použití dvadvaceti palcových kol a snížení podvozku by sice Black Bison přestal být offroadem, ale stal by se velmi zajímavou alternativou milovníků extrémnějších SUV.

Cena úpravy nebyla stanovena.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

 

Land Cruiser Black Bision

 

Land Cruiser Black Bision

 

Land Cruiser Black Bision

 

Land Cruiser Black Bision

 

Land Cruiser Black Bision

 

Land Cruiser Black Bision

 

Land Cruiser Black Bision

 

Land Cruiser Black Bision

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek